Silny wstrząs w kopalni Murcki-Staszic. STRZELALI pod ziemią! Załoga została wycofana

2020-08-05 11:59 Bartosz Wojsa
Silny wstrząs na Śląsku! Mieszkańcy alarmują: strasznie zatrzęsło. Co się stało?
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Silny wstrząs na Śląsku! Mieszkańcy alarmują: "strasznie zatrzęsło". Co się stało?

W kilku miastach województwa śląskiego, w tym między innymi w Katowicach, mocno odczuwalny był wstrząs na powierzchni. Mieszkańcy alarmują, że w ich mieszkaniach i domach "zabujało". Co się stało? Spółki górnicze sprawdzają swoje kopalnie. Polska Grupa Górnicza poinformowała, że do zdarzenia doszło w kopalni Murcki-Staszic.

Aktualizacja, godz. 11:58:

Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, poinformował nas, że do wstrząsu doszło w kopalni Murcki-Staszic o godz. 11:03. Wstrząs wywołany został działaniami profilaktycznymi - strzelaniem pozwalającym uniknąć naprężeń w rejonie ściany 3. - Załoga zgodnie z przepisami była wycofana kilometr od tego miejsca. Nikomu nic się nie stało, nie było zagrożenia - mówi Głogowski. 

Wcześniej pisaliśmy:

W środę, 5 sierpnia, około godz. 11:00 w kilku miastach województwa śląskiego był mocno odczuwalny wstrząs. Mieszkańcy między innymi Katowic alarmują, że w ich mieszkaniach i domach nieźle "zabujało". Czy to wypadek na kopalni? Co się stało? Na razie szczegółowych informacji brak. Spółki górnicze sprawdzają, czy w którymś z zakładów doszło do wstrząsu.

- Na razie nie mamy informacji. Sprawdzamy - mówi nam Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej. 

Będziemy Państwa informować. 

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.