Śląskie. Chwile grozy na przejściach dla pieszych. Nagranie mrozi krew w żyłach [WIDEO]

2020-10-16 14:33 Rafał Strzelec
Śląskie. Chwile grozy na przejściach dla pieszych. Nagranie mrozi krew w żyłach [WIDEO]
Autor: Policja Śląska

Na ulicach z dnia na dzień warunki będą coraz trudniejsze. Dni są krótsze, widoczność słaba, o wypadki bardzo łatwo. Ale to żadne wytłumaczenie. Przepisy są najważniejsze i należy ich bezwzględnie przestrzegać. Ten, kto nie uważa na drodze, może spowodować tragedię. Dlatego Policja Śląska opublikowała nagranie, w którym widać jak na dłoni, jak niewiele brakuje do nieszczęścia. Mundurowi skupili się na zdarzeniach w rejonie przejść dla pieszych, bowiem są one najbardziej tragiczne w skutkach. Wideo można zobaczyć na dole artykułu.

W ostatnich dniach coraz częściej dochodzi do groźnych zdarzeń drogowych w obrębie przejść dla pieszych. Prawdziwą serię wypadków mieliśmy 14 października, gdy do tego typu wypadków doszło kolejno w Gliwicach, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Tarnowskich Górach i Zabrzu. Warto wspomnieć również o Rybniku, gdzie 19-latek rozjechał leżącą na jezdni kobietę.

>>> Chorzów. STRASZNA śmierć 15-latki! Utopiła się we własnej wannie

Wśród przyczyn takich wypadków policja wymienia trudne warunki na drodze - zmrok zapada coraz wcześniej, jezdnia po deszczach jest śliska, kierowcom coraz trudniej zachować koncentrację. Wielu z nich lekceważy przepisy. Ale i przechodnie nie są bez winy. Jesień to czas, aby pomyśleć o elementach odblaskowych na ubraniu, bowiem wówczas kierowca jest w stanie nas dostrzec z dużej odległości. Należy też pamiętać, aby na "zebrę" nie wbiegać! Należy się zatrzymać i rozejrzeć, czy z jednej lub drugiej strony nie nadjeżdża samochód.

Śląsk: Wkrótce ZATRZĘSIE SIĘ ziemia! DEFORMACJE na powierzchni. O co chodzi?

- Z prowadzonych analiz wynika, że w około 90% przypadków, winnymi zdarzeń z udziałem pieszych są kierującymi pojazdami, jednak zwiększona czujność tych pierwszych może zdecydowanie zmniejszyć liczbę tych zdarzeń - zauważają mundurowi. Dlatego ku przestrodze opublikowali poniższy filmik, aby uświadomić jednym i drugim - pieszym i kierowcom - że o tragedię na drodze bardzo łatwo.

Dramatyczne chwile na pasach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.