Śląskie: Górnicy zarabiają FORTUNĘ! Oto najnowsze dane. LISTA PŁAC robi wrażenie!

2020-08-19 12:37 Bartosz Wojsa

Praca w górnictwie jest bardzo trudna i wymaga wielu wyrzeczeń. Nie jest to też zawód dla każdego. Wysokie zarobki, przy niebezpieczeństwie, z jakim mierzą się pracownicy na co dzień, nie powinny więc dziwić. Warto jednak wiedzieć, na jaką wypłatę można liczyć, jeśli postanowimy spróbować swoich sił w górnictwie. A niektóre zarobki są kosmicznie wysokie! Oto najnowsze dane. Znajdziecie je w powyższej galerii zdjęć.

Kiedy Polska Grupa Górnicza znajduje się na skraju bankructwa, a rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotowuje plan restrukturyzacji górnictwa, temat zarobków w tej branży wraca jak bumerang. Zresztą zarobki w górnictwie od zawsze budziły i budzą wielkie emocje. Jedni zarzucają górnikom, że ci zarabiają zdecydowanie za dużo, inni twierdzą, że za tego typu pracę wynagrodzenie i tak jest zbyt niskie. Jedno jest pewne: praca górnika należy do bardzo ciężkich i nie każdy poradzi sobie w tym zawodzie. Czy kwoty, o których na co dzień mówią ludzie, snując domysły, mają pokrycie w rzeczywistości? Ile naprawdę można zarobić na kopalni? Sprawdziliśmy. Oto najnowsze dane. Znajdziecie je w powyższej galerii zdjęć!

Oczywiście warto podkreślić, że prezentowane powyżej zarobki to tylko kwoty przybliżone. Tak naprawdę zarobki zależą od wielu czynników: od spółki górniczej, od tego, czy jest to kopalnia prywatna, czy nie, od zajmowanego stanowiska, stażu pracy, dodatków i wielu, wielu innych elementów. 

Zarobki zostały przybliżone na podstawie badań Sedlak & Sedlak opublikowanych w serwisie wynagrodzenia.pl. Sprawdźcie powyższą galerię zdjęć!

Nasz syn zmarł kilka godzin po wizycie w szpitalu