Śląskie: Zarobki górników. Zwykły człowiek może jedynie POMARZYĆ o takich kwotach!

2020-07-31 19:47

Po wizycie Jacka Sasina w województwie śląskim i burzliwych rozmowach dotyczących przyszłości Polskiej Grupy Górniczej, na ustach całej Polski znów pojawili się górnicy. Wraz z nimi nie dało się uniknąć rozmów o zarobkach w branży. Pojawiło się wiele domysłów i legend mówiących o horrendalnie wysokich zarobkach górników. Czy pokrywają się one z rzeczywistością? Sprawdziliśmy. Oto, ile można zarobić na kopalni! Szczegóły w powyższej galerii zdjęć na kolejnych slajdach.

Zarobki w górnictwie od zawsze budziły i budzą wielkie emocje. Jedni zarzucają górnikom, że ci zarabiają zdecydowanie za dużo, inni twierdzą, że za tego typu pracę wynagrodzenie i tak jest zbyt niskie. Jedno jest pewne: praca górnika należy do bardzo ciężkich i nie każdy poradzi sobie w tym zawodzie. Po ostatniej wizycie Jacka Sasina w województwie śląskim i burzliwych rozmowach na temat przyszłości Polskiej Grupy Górniczej, a także odwołanych już planach zamknięcia dwóch kopalń, górnicy znów są na ustach całej Polski. A wraz z nimi lista płac, która krąży w środowisku.

Czy kwoty, o których mówią ludzie, mają pokrycie w rzeczywistości? Ile naprawdę można zarobić na kopalni? Sprawdziliśmy. 

Śląskie: Górnicy znów na ustach całej Polski. Ile zarobisz na kopalni? Oto lista płac. Sprawdzicie ją w powyższej galerii zdjęć!

Oczywiście warto podkreślić, że prezentowane powyżej zarobki to tylko kwoty przybliżone. Tak naprawdę zarobki zależą od wielu czynników: od spółki górniczej, od tego, czy jest to kopalnia prywatna, czy nie, od zajmowanego stanowiska, stażu pracy, dodatków i wielu, wielu innych elementów. 

Zarobki zostały przybliżone na podstawie badań Sedlak & Sedlak opublikowanych w serwisie wynagrodzenia.pl. Sprawdźcie powyższą galerię zdjęć! 

Tak więźniowie w Gliwicach przywitali ojca zabitego niemowlęcia