Koronawirus na Śląsku. Wzrost zakażeń w kopalniach. Bielszowice ogniskiem zarazy

2020-07-31 14:24
Koronawirus na Śląsku. Rośnie liczba chorych górników
Autor: PGG

Koronawirus w Polsce. Liczba górników zmagających się z koronawirusem w piątek 31 lipca wzrosła do 965. To o 64 więcej niż dzień wcześniej. Prawdziwym ogniskiem zarazy jest kopalnia Bielszowice. Aktualnie choruje tam 435 osób.

Koronawirus w kopalniach. Nowe przypadki zakażenia. Bielszowice ogniskiem zarazy

Najwięcej zakażeń jest w tej chwili w Polskiej Grupie Górniczej - obecnie choruje 651 osób z 2 567 zarażonych od początku epidemii. Minionej doby w kopalniach PGG przybyło 56 nowych zachorowań. Kolejnych 5 zakażeń odnotowano w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. W JSW aktualnie zakażonych jest 117 osób. Tymczasem w kopalni Silesia wykryto 3 nowe przypadki w ciągu doby, ogólna liczba chorych wynosi 197.

W najbliższych dniach liczby te mogą się zmienić, gdy znane będą wyniki badań przesiewowych, prowadzonych w piątek kopalniach Chwałowice i Silesia, a także pełne wyniki zakończonych w czwartek testów w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej.

Jeśli chodzi o kopalnie, to największą ilość zakażeń odnotowano w KWK Bielszowice (435), kilkadziesiąt przypadków koronawirusa jest w kopalni Chwałowice (77) i KWK Marcel (51).

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 7446 górników z PGG, JSW, spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) oraz prywatnej kopalni Silesia. Dotąd wyzdrowiało łącznie 6481 pracowników kopalń, czyli ponad 87 proc. wszystkich zakażonych.

Ogółem od początku epidemii w całym kraju zakażonych zostało 45 688 osób, z czego 33 987 wyzdrowiało. Zmarło 1716 pacjentów. Na Śląsku odnotowano łącznie 16 167 przypadków koronawirusa, ale 13 886 osób uznaje się za ozdrowieńców.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE