Sosnowiec: Tragiczna śmierć 13-letniego chłopca. Zginął w tajemniczych okolicznościach

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express Sosnowiec: Tragiczna śmierć 13-letniego chłopca. Zginął w tajemniczych okolicznościach

Sosnowiec: Filip zginął dzień po 13. urodzinach. Ojciec w rozpaczy: "Po co on tam poszedł?!"

2022-06-10 15:32

Filip zginął dzień po 13. urodzinach. Do tej niewyobrażalnej tragedii doszło 9 czerwca, w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. Jak mówią świadkowie zdarzenia, chłopiec leżał w pobliżu schodów prowadzących do klatki ewakuacyjnej dawnego hotelu pielęgniarek. Przybyli na miejsce ratownicy reanimowali dziecko przez 40 minut. Niestety, nie udało się go uratować. Zrozpaczeni rodzice nie mogą uwierzyć w to, co się stało. - Nie umiem tego zrozumieć - mówi tata chłopca.

Leżącego przy schodach chłopca znaleźli mieszkańcy bloku przy ulicy Czeladzkiej w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. Od razu na miejsce wezwano pogotowie. Ratownicy przez 40 minut próbowali reanimować chłopca. Niestety, chłopca nie udało się uratować. Jego rodzice są zrozpaczeni. Jak mówią, nic nie zapowiadało, że może dojść do takiej tragedii.

- Nie zostawił żadnego listu, przeszukaliśmy wszystko, nie znaleźliśmy nic. Nie wiemy, czy coś było w telefonie. Ma go policja, nie pozwolili zobaczyć tego telefonu. Po co on tam poszedł?! - zastanawiają się pogrążeni w smutku rodzice chłopca.

- Próbuję to wyprzeć z głowy. Nie umiem tego zrozumieć. To był normalny chłopiec. Mieliśmy z nim świetny kontakt, przecież on nie miał problemów - mówi zrozpaczony ojciec.

Sosnowiec: Tragiczna śmierć 13-letniego Filipa. Zginął w tajemniczych okolicznościach

Rodzice chłopca mają nadzieję, że całe zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem, a ich syn nie targnął się na własne życie.

Nastolatek miał mieć ostatnio przejściowe problemy z kolegami ze szkoły, jednak jak podkreślają jego bliscy, chłopiec się tym nie przejmował.

13-letni Filip chodził do tej samej szkoły, co Nadia i Dominika - dwie nastolatki, które w 2020 roku wyskoczyły z okna dawnej piekarni w Sosnowcu. O tej sprawie pisaliśmy tutaj: Sosnowiec: Dwie nastolatki wypadły z okna

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sosnowiec: Tragiczna śmierć 13-letniego Filipa. Zginął w tajemniczych okolicznościach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany