Sosnowiec: Mikołajkowy Turniej Karate Shin Kyokushin o Puchar Prezydenta Sosnowca [GALERIA]

2016-12-03 22:32

Jak co roku Sosnowiecki Klub Karate zorganizował dla członków klubu Turniej Mikołajkowy. Od lat impreza jest formą sprawdzenia się młodych adeptów japońskiej sztuki walki. To także zabawa i spotkanie ze Św. Mikołajem, który obdarza dzieciaki prezentami.

Turniej Mikołajkowy Karate Shin Kyokushin o Puchar Prezydenta Sosnowca zgromadził kilkudziesięciu adeptów japońskiej sztuki walki. To turniej dla dzieci, więc i emocje widowni, rodziców, dziadków i samych członków klubu sięgały zenitu.

Turniej rozpoczęło uroczyste wręczenie prezydentowi Sosnowca Arkadiuszowi Chęcińskiemu pluszowego misia, symbolu tegorocznego turnieju. Prezydent wręczył natomiast okolicznościowy puchar Vanessie Goj, która została w mieście Sportową Nadzieją Roku 2015.

Vanessa tytuł MISTRZYNI EUROPY zdobyła podczas Pucharu Europy Kyokushin Karate European Cup Katowice 2015. Mistrzyni zdobyła I miejsce w konkurencji Kata oraz III miejsce w konkurencji Kumite w kategorii 12-13 lat, 45 kg. W Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowiec Vanessa wywalczyła I miejsce w kategorii Kata.

Turniej Mikołajkowy rozpoczął się pokazem umiejętności mistrzowskich shihana Eugeniusza Dadzibuga, była rozgrzewka, wizyta Św. Mikołaja i prezenty. Potem przyszedł czas na rozgrywki. Walka była zacięta, tak w kata czyli indywidualnym pokazie umiejętności, jak i w kumite czyli walce, często z najlepszymi kolegami z grupy.

Jak mówi shihan Eugeniusz Dadzibug, w zawodach trzeba startować, by poprawiać samego siebie i pokonywać swoje słabości. Turniej Mikołajkowy Karate Shin Kyokushin o Puchar Prezydenta Sosnowca pokazał, że w tych młodych zawodnikach drzemie potencjał i chęć doskonalenia się, a o to przecież chodzi.