Strajk zawieszony. Górnicy dostaną rekompensaty i podwyżki

2022-01-14 14:05
Strajk zawieszony. Górnicy dostaną rekompensaty i podwyżki
Autor: Katarzyna Zaremba/SUPER EXPRESS Strajk zawieszony. Górnicy dostaną rekompensaty i podwyżki

Górnicy zawiesili strajk. Dostaną rekompensaty za pracę w weekendy, a także podwyżki. W piątek 14 stycznia, w siedzibie PPG w Katowicach, zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. Tym samym strajk zostaje zawieszony. Jednorazowe rekompensaty mają być wypłacone 1 marca.

Strajk zawieszony. Górnicy dostaną rekompensaty i podwyżki

Koniec sporu zbiorowego. Górnicy dogadali się z zarządem spółki PGG w Katowicach. Zostaną im wypłacone jednorazowe rekompensaty za przepracowane weekendy,  a także otrzymają podwyżkę wynagrodzenia.

Czytaj także: Związkowcy chcą gwarancji rządu

Rekompensaty mają być wypłacone 1 marca 2022 roku, zaś wzrost średniego wynagrodzenia uzgodniono z datą końca ubiegłego roku, aby podstawą dalszych rozmów o płacach w roku 2022 była już kwota zwiększona do 8200 zł brutto. Dzień wcześniej związkowcy spotkali się z wiceministrem Pyzikiem i to właśnie podczas tego spotkania ustalono warunki porozumienia.

W trakcie sporu zbiorowego związkowcy dwukrotnie blokowali dostawy węgla do elektrowni. W kopalniach odbyło się także referendum strajkowe, większość górników opowiedziała się za strajkiem. Miał on się rozpocząć 17 stycznia.

Super Raport 14.01 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Marcin Bosacki - senator KO) Sedno Sprawy: Marelna Maląg
Sonda
Czy masz w rodzinie górnika?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE