Szokujący rajd na ekspresówce! 50-latek pędził prawie ćwierć tysiąca kilometrów na godzinę [WIDEO]

2021-10-13 14:36
Szokujący rajd ekspresówką w Śląskiem
Autor: Policja Bielsko-Biała Szokujący rajd ekspresówką w Śląskiem

Policjanci dawno nie wiedzieli takiego drogowego pirata! Mieszkaniec Bielska-Białej za nim miał wszelkie ograniczenia. Na drodze ekspresowej z Żywca do Cieszyna pędził dwa razy więcej, niż wskazują na to przepisy - czyli aż 240 km/h! Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z elitarnej grupy Speed. Okazało się, że nie tylko prędkość byłą dobrym powodem, by zająć się 50-latkiem.

O sprawie informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej. Jak czytamy, mundurowi z elitarnej grupy SPEED 2 października patrolowali drogę ekspresową S-52 z Żywca do Cieszyna. Nie mogli uwierzyć oczom, gdy zobaczyli pędzącego prawie 250 km/h wariata drogowego. - Policyjny radar wskazał, że kierowca pędził z prędkością ponad 240 km/h przy dopuszczalnej prędkości 120 km/h - opisują jazdę kierowcy sportowego nissana bielscy policjanci. - Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd 50-letniego bielszczanina. Jak się okazało, nissan nie miał ważnych badań technicznych pojazdu i mundurowi zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny - dodają mundurowi. Poniżej można zobaczyć "popis" 50-latka z Bielska-Białej.

Bielsko-Biała: Pędził ekspresówką 240 km/h!

Jak podają mundurowi, drogowy pirat został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, na jego konto zostało dopisane 10 punktów karnych.

Sonda
Czy popierasz podwyżkę mandatów za przekroczenie prędkości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE