Wbiegł wprost pod koła ciężarówki! Młody mężczyzna zmarł w szpitalu. Dramat w Tarnowskich Górach

2021-01-22 9:23 Rafał Strzelec
Tarnowskie Góry. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła mężczyznę
Autor: Policja Tarnowskie Góry

Tragiczny wypadek w na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. W czwartek 21 stycznia około godz. 14.00 kierowca ciężarówki potrącił mężczyznę, który wbiegł nagle na drogę. 24-latek nie miał żadnych szans. Lekarz stwierdził zgon. Śledczy z Tarnowskich Gór wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wypadek w Tarnowskich Górach. 24-latek potrącony przez ciężarówkę zmarł w szpitalu

Do wypadku doszło w czwartek 21 stycznia na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Jak udało się ustalić miejscowym policjantom 24-letni mężczyzna wbiegł nagle na drogę i został potrącony przez kierowcę ciężarówki. Został przetransportowany do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować. Obrażenia okazały się zbyt poważne. Zmarł po kilkunastu godzinach. - Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają tarnogórscy śledczy pod nadzorem prokuratora - podają mundurowi.

Zobacz również: Paweł J. zniszczył cmentarz. Wyrywał krzyże, tłukł znicze i rozrzucał kwiaty! Na koniec chciał herbatki

Wypadek w Tarnowskich Górach. Policja prosi o rozwagę

Mundurowi z Tarnowskich Gór zwracają się z ważnym apelem do pieszych. - Policjanci apelują, by piesi nie wchodzili bezpośrednio na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Mimo że pieszy na przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem, to obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, przechodząc przez jezdnię. Do potrąceń pieszych dochodzi również na skutek przekraczania przez nich jezdni w niedozwolonym miejscu oraz nieostrożnego wejścia na jezdnię zza pojazdu czy też przeszkody. Bardzo często piesi, poruszając się po drodze po zmierzchu, zapominają nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Co do zasady, pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku - napisali w komunikacie mundurowi.

Zobacz również: NIESAMOWITE! Nauczyciel z Rudy Śląskiej zna aż 20 języków!

Zbigniew Boniek wygląda FATALNIE. Co się stało?