Potworna choroba niszczy życie małej Julki. Policjanci ze Śląska proszą o pomoc

2021-01-22 8:20 Rafał Strzelec
Julia z Siemianowic Śląskich potrzebuje pomocy
Autor: Policja Śląska

Julka ma 5 lat. Jest córką policjanta z Siemianowic Śląskich. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak. Niestety, życie nie jest dla niej łaskawe. U dziewczynki stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce. Trwa mozolna walka, aby 5-latka mogła prowadzić normalny tryb życia. Potrzebne są jednak spore pieniądze, dlatego policjanci ze Śląska apelują o pomoc.

Julka z Siemianowic Śląskich potrzebuje pomocy. Policjanci proszą o wsparcie

W tym roku w maju Julia skończy 5 lat. Cały ten czas upływa niestety dziewczynce na intensywnej rehabilitacji i konsultacjach lekarskich. Julcia urodziła się jako skrajny wcześniak z wieloma problemami zdrowotnymi. Zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka ma orzeczoną niepełnosprawność. - Każdy, kto zmaga się z problemami zdrowotnymi, wie, jak kosztowne są to sprawy. Bez wsparcia finansowego leczenie Julki byłoby rozciągnięte w czasie, a czasami być możne nawet niemożliwe. A w przypadku walki o zdrowie nie ma nic cenniejszego niż czas. Trzeba działać tu i teraz - piszą policjanci ze Śląska.

Czytaj również: Katowice. KOSZMAR na Osiedlu Tysiąclecia! Mężczyzna spadł z 24 piętra!

- Dlatego tak mocno zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich, którzy mogą przekazać swój 1% z rozliczenia podatkowego bądź wpłacić darowiznę na leczenie Julki. Dzięki dotychczasowemu wsparciu finansowemu darczyńców Julia ma nowy wózek inwalidzki, na którym jeździ na spacery w ulubione miejsca i poznaje nowe zakątki - dodają mundurowi.

Zobacz również: Natrętny wandal ciskał kamieniami w okna budynku! Myślał, że mieszka tam jego teściowa

Dzięki zebranym środkom uda się opłacić m.in. wizyty u lekarza. Dodatkowo pieniądze są potrzebne na turnus rehabilitacyjny. Choć życie bardzo mocno doświadczyło 5-latkę, dziewczynka stale się uśmiecha, jest bardzo pogodna i wesoła.

Każdy z Was może ją wspomóc. - Prosimy o przekazanie 1% podatku, aby pomóc w rehabilitacji Julii. W formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS 000074709. W rubryce „informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” trzeba wpisać: Julia Wachstiel.Darowizny można wpłacać na konto Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej: 18 1500 1445 1214 4004 9685 0000. Tytuł wpłaty: Julia Wachstiel - czytamy w komunikacie.

Daniel Omielańczuk prosi o pomoc dla chorej córki