Teresa Werner będzie reprezentowała Polskę! Dosłownie zmiażdżyła konkurencję

i

Autor: Facebook; Teresa Werner Teresa Werner będzie reprezentowała Polskę! "Dosłownie zmiażdżyła konkurencję"

Teresa Werner będzie reprezentowała Polskę! "Dosłownie zmiażdżyła konkurencję"

2021-10-25 13:02

Teresa Werner będzie reprezentowała Polskę w tegorocznej edycji OGAE Video Contest, czyli wydarzeniu wideo, które - podobnie jak OGAE Song Contest - organizowane jest pomiędzy oddziałami OGAE, międzynarodowego fanklubu Konkursu Piosenki Eurowizji. Teresa Werner wystartuje z klipem do utworu "Słodkości".

Teresa Werner z klipem do utworu "Słodkości" będzie reprezentowała Polskę w międzynarodowym konkursie OGAE Video Contest. Wokalistka została wybrana głosami członków OGAE Polska i jest to duże wyróżnienie, bo w "zawodach" w przeszłości brały udział również inne, głośne nazwiska. "OGAE Video Contest jest jednym z trzech flagowych konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. Fani Eurowizji z całego świata, zrzeszeni w OGAE, oceniają teledyski do prezentowanych utworów. (...) Polska triumfowała dotychczas tylko raz. W 2010 roku Justyna Steczkowska (Polska 1995) z kompozycją Kim tu jestem wyprzedziła dosłownie o jeden punkt propozycję z Francji", podaje serwis Eurowizja.org i dodaje, że Teresa Werner dosłownie zmiażdżyła konkurencję. Głosami członków OGAE Polska zdobyła aż 431 punktów, wyprzedzając tym samym takie gwiazdy jak Monika Brodka, Miuosh czy Doda. Czy Teresa Werner powtórzy sukces Justyny Steczkowskiej? Trzymamy kciuki. Zobaczcie poniższe wideo!

Teresa Werner zadebiutowała w wieku 16 lat w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym występowała 32 lata i 8 miesięcy, będąc najdłużej występującą tam artystką. Jako solistka zespołu występowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, w nowojorskich Carnegie Hall i na Broadwayu, a także w Japonii i Chinach. W 1991 reprezentowała „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła pierwsze miejsce. Karierę solową rozpoczęła w 2011 roku, wydając singiel „Miłość jest piękna” w Wydawnictwie Muzycznym ESKA z Zabrza. Wkrótce ukazał się pierwszy album artystki, Spełnić marzenia, który uzyskał status platynowej płyty. Jeden z jej największych hitów, mający w serwisie Youtube ponad 30 milionów odsłon, to "Dałabym ci dała". 

Sonda
Czy Teresa Werner i klip "Słodkości" mają szansę na wygraną?
Teresa Werner. Kim jest gwiazda śląskiej piosenki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają