Tlenek węgla ZAATAKOWAŁ w Katowicach! Dwie osoby trafiły do szpitala!

2020-02-16 8:17 RS
Zatrucie czadem
Autor: Fotolia Zatrucie czadem

Tlenek węgla zaatakował w Katowicach. 15 lutego strażacy interweniowali przy ul. Sokolskiej w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Do szpitala z objawami zatrucia trafiła kobieta, jej ojciec został przetransportowany na badania. Jest pod obserwacją lekarzy. Przyczyną zdarzenia był najpewniej niesprawny piecyk gazowy.

Do zdarzenia doszło 15 lutego wieczorem. W jednej z kamienic przy ul. Sokolskiej w Katowicach strażacy podjęli interwencję w związku z podejrzeniem zatrucia. Jedna z lokatorek podczas korzystania z łazienki źle się poczuła. Pomoc wezwał jej ojciec. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla we wszystkich mieszkaniach w pionie - podają strażacy z Katowic.

Na miejsce przyjechały również jednostki ratownictwa medycznego. Kobieta została zabrana do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Na badania pojechał również jej ojciec, który znalazł się pod obserwacją lekarzy. Tlenek węgla jest niezwykle niebezpieczny, w tym sezonie zimowym w samym województwie śląskim z powodu zatrucia czadem zmarło 8 osób.