Bytom. Zarzuty dla 48-letniego Gruzina z basenu

i

Autor: materiały prasowe, POLICJA

Nowe fakty

Tłum chciał dokonać samosądu na basenie. Wiemy, co zrobił dzieciom 48-letni Gruzin

2023-07-17 17:52

W sobotę na basenie w Bytomiu tłum rozwścieczonych osób chciał dokonać samosądu na mężczyźnie zatrzymanym w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, widać przepychanki między ludźmi i policjantami. Mundurowi zatrzymali ogółem cztery osoby. Wszyscy to obywatele Gruzji. Tylko jeden z nich usłyszał zarzuty. Śledczy ujawnili, jakich czynów miał się dopuścić wobec dzieci 48-latek.

Bytom: Tłum chciał zlinczować zatrzymanego mężczyznę. Jest nagranie

W sobotę (15 lipca), około godz. 16.00 na kąpielisku przy ul. Wrocławskiej w Bytomiu miało dojść do obrzydliwego incydentu. Jak podał w komunikacie Urząd Miasta, ochroniarze pilnujący bezpieczeństwa na terenie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim otrzymali dwa zgłoszenia: od dwóch chłopców oraz od matki dziewczynki korzystającej z basenu. - Dziewczynka poinformowała matkę, że zaczepia ją około 50-letni mężczyzna. To zgłoszenie matka przekazała ochronie. Chłopcy zawiadomili ochroniarzy, że ten sam mężczyzna miał ich zaczepiać podczas zabawy w wodzie. Ochroniarze natychmiast podjęli interwencję. Wyprowadzili mężczyznę i jego trzech towarzyszy z basenu i zawiadomili policję - opisuje zajście Miasto Bytom na Facebooku.

Mundurowi pojawili się na miejscy i zatrzymali czterech obywateli Gruzji w wieku od 18 do 55 lat. Część osób znajdujących się na basenie chciało dokonać samosądu. Wokół radiowozu zebrał się tłum, doszło do przepychanek z policją. Mundurowi użyli gazu. Nagranie z tego zajścia obiegło sieć.

Są zarzuty dla jednego z Gruzinów

W poniedziałek, 17 lipca w godzinach popołudniowych poinformowano o zarzutach dla jednego z zatrzymanych, 48-letniego Gruzina. - Po analizie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, prokurator przedstawił zatrzymanemu 48-letniemu obywatelowi Gruzji zarzut dopuszczenia się i usiłowania dopuszczenia innych czynności seksualnych wobec łącznie trojga małoletnich poniżej lat 15 - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach prok. Marta Zawada-Dybek. Trzech pozostałych zatrzymanych zostało przesłuchanych w charakterze świadków. Zwolniono ich do domów. Prokurator uznał, że nie mają oni związku z samym zdarzeniem i nie znalazł podstaw do przedstawienia im zarzutów.

We wtorek sąd zadecyduje, czy 48-latek ma zostać zatrzymany. Grozi mu 12 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Bytomiu bada nie tylko kwestię czynów o charakterze pedofilskim, ale przyjrzy się także zachowaniu tłumu, który był agresywny w stosunku do policji.

Tłum chciał dokonać samosądu na pedofilach? Szokujące sceny na basenie miejskim.
Listen on Spreaker.