Tragedia w Bytomiu. Mężczyzna nie dał rady dopłynąć do brzegu. Dramat na oczach świadków

2021-06-16 18:13
Bytom. Mężczyzna utonął w stawie
Autor: KP PSP Bytom Bytom. Mężczyzna utonął w stawie

Dramat w Bytomiu. We wtorek 15 czerwca strażacy otrzymali informację o utonięciu mężczyzny w stawie przy ul. Kędzierzyńskiej. Na miejsce prócz zastępów PSP wysłano płetwonurków. Około 20 metrów od miejsca wskazanego przez świadków natrafiono na ciało mężczyzny. Lekarze odstąpili od reanimacji. Nie udało się uratować mężczyzny.

Bytom. Mężczyzna utonął w stawie

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 koło południa. Dokładnie o godz. . 12:28 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o utonięciu na stawie przy ul. Kędzierzyńskiej. Na miejsce oprócz zastępów JRG Bytom zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymano informację od obecnych na miejscu świadków, że mężczyzna, który przebywał w stawie nieprzeznaczonym do kąpieli, nie dopłynął do brzegu. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu linii brzegowej. Jednocześnie członkowie SGRWN przystąpili do przeszukania akwenu specjalistycznym sonarem - informuje bytomska straż pożarna. 

Nadciąga fala tropikalnych upałów

Około 20 metrów od brzegu nurek znalazł mężczyznę. Poszkodowanego wyciągnięto na brzeg. Prowadzono reanimację, ale nie przyniosła rezultatu. Lekarz stwierdził zgon. W działaniach udział wzięły cztery zastępy PSP, 18 strażaków, w tym 6 członków SGRWN Bytom, PRM oraz Policja. Strażacy, jak zawsze w takich przypadkach, przestrzegają przed wchodzeniem do wody w miejscach niestrzeżonych i po alkoholu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE