Tragiczna śmierć czterech górników w kopalni Sobieski. W Jaworznie ogłoszono żałobę

i

Autor: Shutterstock, Art Service

PREZYDENT ZDECYDOWAŁ

Tragiczna śmierć czterech górników w kopalni Sobieski. W Jaworznie ogłoszono żałobę

2023-11-29 10:41

- Postanowiłem o ogłoszeniu żałoby w mieście od 29 listopada do 2 grudnia 2023 r. Uprzejmie proszę i apeluję o godne uczczenie pamięci ofiar tej tragedii - napisał w swoich mediach społecznościowych prezydent Jaworzna, Paweł Silbert. To reakcja na tragiczny wypadek w kopalni Sobieski, do którego doszło we wtorek, 28 listopada. W wyniku pęknięcia rurociągu pod ziemią, zginęło czterech górników.

Tragiczna śmierć 4 górników w kopalni Sobieski. W Jaworznie ogłoszono żałobę

Jest ważna decyzja prezydenta miasta Jaworzna, Pawła Silberta. W związku z tragicznym wypadkiem na kopalni Sobieski w tym mieście, do którego doszło we wtorek, 28 listopada, włodarz miasta ogłosił kilkudniową żałobę

- Wtorek, 28 listopada 2023 roku to smutny dzień dla naszego miasta, dla jaworznian, a przede wszystkim dla Rodzin i Bliskich Ofiar tragicznego wypadku w Kopalni „Sobieski”. Postanowiłem o ogłoszeniu żałoby w mieście od 29 listopada do 2 grudnia 2023 r. Uprzejmie proszę i apeluję o godne uczczenie pamięci ofiar tej tragedii. Zrezygnujmy w tym czasie z głośnych zabaw i wydarzeń. W tym czasie flagi miejskie będą opuszczone do połowy masztu. Jestem w kontakcie z zarządem kopalni, wyraziliśmy gotowość do otoczenia rodzin dodatkową opieką - napisał w swoich mediach społecznościowych Paweł Silbert.

Kondolencje po katastrofie w kopalni złożył prezydent i premier

We wtorek, 28 listopada, przed godz. 16:00 doszło do tragicznego wypadku 500 m pod ziemią w kopalni Sobieski. Podczas prac przy rurociągu doszło do jego niekontrolowanego rozerwania, w wyniku czego na miejscu zginęło trzech pracowników ZG Sobieski. Kolejny górnik zmarł tuż po godz. 18:00 przez odniesione obrażenia. Dwóch rannych górników przetransportowano do szpitala. Obecnie prokuratura i WUG wyjaśniają przyczyny i okoliczności tej tragedii. Kondolencje rodzinom ofiar złożyli prezydent i premier RP; Mateusz Morawiecki zapewnił o wsparciu dla bliskich zmarłych górników. 

WYBUCH W KOPALNI PNIÓWEK
Sonda
Czy polscy górnicy zarabiają dużo?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają