Jastrzębie-Zdrój

i

Autor: Shutterstock Trzylatek wypadł z okna w Jastrzębiu-Zdroju. Nadal jest w ciężkim stanie. Nowe fakty

Dramat w Jastrzębiu-Zdroju

Trzylatek wypadł z okna w Jastrzębiu-Zdroju. Nadal jest w ciężkim stanie. Nowe fakty

Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wciąż walczą o życie 3-letniego chłopca, który wypadł z okna mieszkania w Jastrzębiu-Zdroju. Do dramatycznego wypadku doszło w piątek, 29 lipca. Stan dziecka nieco się ustabilizował, jednak jak podkreślają lekarze - wciąż jest bardzo ciężki.

Lekarze wybudzą ze śpiączki 3-latka, który wypadł z okna. Ojciec chłopca usłyszał zarzuty

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 29 lipca, przed godziną 18 w Jastrzębiu-Zdroju. 3-letni chłopiec wypadł z okna budynku wielorodzinnego na trzecim piętrze. Przytomnego chłopca przetransportowano śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. W niedzielę, 31 lipca lekarze planowali wybudzić chłopca ze śpiączki farmakologicznej, jednak ostatecznie zmienili decyzję.

- Dziecko od piątku przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Stan chłopca ustabilizował się, natomiast w dalszym ciągu jest to stan bardzo poważny, dlatego lekarze nie zdecydowali się na wybudzenie go ze śpiączki farmakologicznej - informuje Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy GCZD w Katowicach.

Czytaj również: Są zarzuty dla ojca 4,5-letniej dziewczynki z Sosnowca. Wiadomo, czy był trzeźwy

W chwili zdarzenie ojciec dziecka i jego partnerka byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani przez policję. Zatrzymani tłumaczyli policjantom, że nie zaniedbali opieki nad dzieckiem. Gdy doszło do wypadku, kobieta – według jej relacji – poszła do toalety, a ojciec wyszedł na chwilę do sąsiada. Okno – według opiekunów chłopca – miało być w tym czasie przymknięte.

W niedzielę (31 lipca) 50-letni ojciec chłopczyka i jego 45-letnia partnerka zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją prokuratora oboje zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 3 lat więzienia.

Czytaj również: Iggy Pop na OFF Festiwalu w Katowicach. To już 15. edycja. Sprawdź harmonogram festiwalu!

Śledztwo po tragedii. Dziewczynka wypadła z okna. Zginęła na miejscu
Sonda
Czy rodzice, którego dziecko wypadło z okna, powinni mieć ograniczone prawa rodzicielskie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany