Urzędnicy z Częstochowy pracują krócej

i

Autor: pixabay.com

Urzędnicy z Częstochowy będą pracowali krócej. Wszystko przez upały!

2022-06-29 13:22

Upały w Polsce dają się we znaki każdemu! Wszyscy wyczekują chwili, gdy temperatura spadnie choć o kilka stopni, albo spadnie orzeźwiający deszcz, który schłodzi nieco rozgrzane do czerwoności budynki. Niektórzy pracownicy mają się dobrze, bo ich pracodawca skraca pracę ze względu na upał. Tak jest w Starostwie Powiatowym w Częstochowie.

Jak donosi Radiu Jura, Starostwo Powiatowe w Częstochowie nie może się pochwalić klimatyzacją w budynku przy Sobieskiego. Przy ponad 30-stopniowych upałach to spory problem dla urzędników. W ich przypadku praca "w pocie czoła" to codzienność. Dlatego podjęto decyzję o skróceniu godzin funkcjonowania urzędu. - W związku z trwającą falą upałów, a tym samym przekroczeniem temperatury wskazanej przepisami w pomieszczeniach Starostwa Powiatowego w Częstochowie, do 1 lipca zmieniony zostaje czas pracy Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Nasi interesanci będą obsługiwani środa (29.06), czwartek (30.06) 7:45 – 14:00, natomiast piątek (1.07) 7:45 – 13:30 - powiedział Radiu Jura Michał Dzwonnik, rzecznik instytucji. Dodał, że zmiany są kosmetyczne. Identyczne zaszły w Starostwie Powiatowym w Kłobucku.

Czytaj koniecznie: Zawracał mercedesem na łuku drogi. Nagle wjechał w niego dostawczak. Koszmarny wypadek w Mikołowie

Zobacz również: Wojskowe śmigłowce krążyły nad Pszowem! Mieszkańcy nie mogli spać z przerażenia

Sonda
Czy chciałbyś pracować krócej w trakcie upału?
Zabrał miecz, nóż i gaz i ruszył po zemstę. Zapowiedział to na TikToku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE