Wojskowe śmigłowce krążą nad Pszowem. Mieszkańcy są przerażeni

i

Autor: Shutterstock Wojskowe śmigłowce krążą nad Pszowem. Mieszkańcy są przerażeni

Wojskowe śmigłowce krążyły nad Pszowem! Mieszkańcy nie mogli spać z przerażenia

W miejscowości Pszów w woj. śląskim przeprowadzono ćwiczenia wojskowe. Miały one miejsce w nocy, co nie spodobało się wielu mieszkańcom. Okazuje się, że to nie jedyna taka akcja w Śląskiem, bowiem podobne manewry trwają także w innej gminie nieopodal Żywca.

Ćwiczenia wojskowe w Pszowie. Mieszkańcy nie mogli spać przez helikoptery

W nocy z 23 na 24 czerwca w Pszowie zostały przeprowadzone ćwiczenia wojskowe z udziałem śmigłowców bojowych. Problem polegał na tym, że gmina nie poinformowała nikogo o tym fakcie. - Miasto Pszów posiadało wiedzę o dniu i godzinie rozpoczęcia ćwiczeń, lecz ze względu na procedury wojskowe a także bezpieczeństwo prowadzonych działań informacja ta nie mogła zostać wcześniej upubliczniona - czytamy w komunikacie.

Czytaj również: Katowice: 21-latek pluł w dół po pijaku z kolegami. Spadł z ośmiu metrów na głowę

- Charakterystyka podejmowanych działań i ćwiczeń wymagała ich realizacji w porze nocnej. Teren przeprowadzanych ćwiczeń był w pełni zabezpieczony i chroniony przez służby wojskowe, łącznie z całkowitym wyłączeniem przestrzeni powietrznej nad naszym miastem. Mając na uwadze obecną sytuację geopolityczną, ćwiczenia tego typu jako element podnoszenia wyszkolenia i koordynacji działań wojska są niezbędne. Są one nieodzownym działaniem podnoszącym bezpieczeństwo życia obywateli naszego kraju - dodał pszowski magistrat, jednocześnie przepraszając za utrudnienia.

Zobacz również: Duński urbanista bez litości o Katowicach! Padły mocne słowa

Niektórzy mieszkańcy byli wściekli. - Nocne manewry wojskowe ze śmigłowcami, piechotą i strzelaniem w centrum miasta, bez żadnej zapowiedzi? Świetny pomysł! Mieszkający tam Ukraińcy na pewno mieli przednią zabawę i darmową dawkę adrenaliny - pisze jeden z internautów.

- Wszystko w porządku ale tu mieszkają ludzie którzy pracują a z powodu ogromnego hałasu nie mogli spać. Takie ćwiczenia powinny być powinny być przeprowadzane w dni wolne od pracy - zauważa jedna z internautek.

Zobacz także: Gdzie jest burza? IMGW ostrzega przed nawałnicami! Na Śląsku żółty alert [RADAR BURZ 29.06]

Ćwiczenia wojskowe na Żywiecczyźnie. Wojskowe helikoptery będą latały także w lipcu

Pszów to nie jedyna miejscowość, gdzie w ostatnim czasie przeprowadzane są ćwiczenia wojskowe. W gminie Lipowa na Żywiecczyźnie odbędą się ćwiczenia spadochronowe, ale one odbywają się co roku. - W terminie 27.06 – 08.07.2022r. JW 8083 planuje realizację szkolenia spadochrono – desantowego w terenie górskim w rejonie gminy Buczkowice. W związku z powyższym informuję, że na zrzutowisku Lipowa będą odbywały się skoki spadochronowe oraz loty śmigłowców, co może być uciążliwe dla mieszkańców ze względu na wytwarzany przez śmigłowce hałas. Jednocześnie mając na uwadze dobro Sił Zbrojnych i prawidłowy przebieg procesu szkolenia proszę o wyrozumiałość mieszkańców Pańskiej gminy - cytuje pismo komendanta szkolenia Jan Góra, wójt gminy Lipowa.

Zobacz także: Koronawirus. Raport tygodniowy. Zobacz, ile jest zakażeń w Polsce [29.06.22]

Sonda
Czy widziałeś kiedyś na żywo ćwiczenia wojskowe?
Express Biedrzyckiej - Ryszard Schnepf: Służby i wojsko wreszcie przestaną słuchać Putina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE