Wypadek w Mikołowie

i

Autor: KP PSP Mikołów

Zawracał mercedesem na łuku drogi. Nagle wjechał w niego dostawczak. Koszmarny wypadek w Mikołowie

2022-06-29 11:30

Bardzo groźny wypadek na ul. Chudowskiej w Mikołowie. We wtorek, 28 czerwca przed południem doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem dostawczym. Winnym okazał się kierowca mercedesa, który nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu dostawczakowi. Pojazd wywrócił się na bok. Dwie osoby zostały ranne.

Wypadek w Mikołowie miał miejsce we wtorek, 28 czerwca, około godz. 10.40. Jak informuje Ewa Sikora, rzeczniczka mikołowskiego KMP, 71-letni zabrzanin jadąc w kierunku Orzesza zawracał mercedesem na łuku drogi. Podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu nissanowi cabstar. - Nissan uderzył w bok mercedesa i przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia kierowca mercedesa, będący jednocześnie sprawcą wypadku, doznał urazu klatki piersiowej, łopatki i stawu skokowego. Poszkodowany był również kierowca nissana, także mieszkaniec Zabrza. Doznał on urazu barku - relacjonuje młodszy aspirant Sikora.

Czytaj również: Katowice: 21-latek pluł w dół po pijaku z kolegami. Spadł z ośmiu metrów na głowę

W nissanie jechał także pasażer ze Świętochłowic, ale nic mu się nie stało. Droga była zablokowana, ale na szczęście ruch na niej jest znikomy. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Zabrano im dowody rejestracyjne, a w przypadku kierowcy mercedesa odebrano również prawo jazdy.

Zobacz koniecznie: Wojskowe śmigłowce krążyły nad Pszowem! Mieszkańcy nie mogli spać z przerażenia

Tragiczny wypadek w Ząbkach! Autobus miejski zderzył się z ciężarówką
Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE