Sinice

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Sinice

Zakaz kąpieli

Wejście do wody może skutkować poważnymi problemami. Sinice w jeziorze Żywieckim

Podczas rutynowego patrolu jeziora Żywieckiego, ratownicy dyżurni Bazy Ratownictwa Wodnego Beskidzkiego WOPR, zauważyli niepokojącą "substancje" w wodzie od strony Zarzecza. Okazało się, że w wodzie są sinice. Zakwitły w rejonie ujścia rzeki Soły do jeziora Żywieckiego. Jednak to nie jedyne miejsce, gdzie się pojawiły.

W czwartek, 25 sierpnia ratownicy Bazy Ratownictwa Wodnego Beskidzkiego WOPR, zauważyli sinice. Zakwity sinicowe pojawiły się w rejonie ujścia rzeki Soły do Jeziora Żywieckiego. Ponadto zakwity zaobserwowano na: zatoce Moszczanka, zatoce Łękawka (rejon Oczkowa), na Działach Zadzielskich - poniżej OW u Rumcajsa, w rejonie pomostów stanicy harcerskiej - pod Małą Tresną oraz w rejonie zapory.

Czytaj koniecznie: Górnik przysypany 850 metrów pod ziemią. Trwa akcja ratunkowa w kopalni Knurów

- Zwracamy się do osób przebywających na wypoczynku w tym miejscu o powstrzymanie się od wchodzenia do wody we wskazanym miejscu do czasu ustąpienia zjawiska - apeluje Starostwo Powiatowe w Żywcu.

Sinice w Jeziorku Czerniakowskim. Warszawiacy lekceważą zakaz kąpieli

Kontakt z sinicami, a właściwie z wydzielanymi przez nie toksynami może skutkować odczynami alergicznymi. Do objawów charakterystycznych, które mogą świadczyć o kontakcie z sinicami należą: rumień skórny, nudności, wymioty, świąd, ból głowy i brzucha, bóle mięśni, dreszcze, duszności, podrażnienie oczu i gorączka.

Przeczytaj koniecznie: Prezydent Siemianowic łamiącym głosem zawierzył miasto miłosierdziu Bożemu

Sonda
Czy wiecie od czego jest skrót WOPR?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany