Trwają poszukiwania Jacka Jaworka

i

Autor: Sebastian Chrostowski / policja Od dwóch tygodni trwają poszukiwania Jacka Jaworka. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo trzech osób.

Wiemy, w którym kraju może przebywać Jacek Jaworek! Policja nie pozostawia złudzeń

2021-12-17 21:47

Jacek Jaworek to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców już nie tylko w Polsce, lecz także w Europie. Podejrzany o potrójne zabójstwo w Borowcach 52-latek wedle niektórych hipotez może przebywać za granicą i tam się ukrywać. Takie założenie przyjmuje m.in. prokuratura. Czy Jacek Jaworek przebywa w Austrii? Tak może sugerować wpis tamtejszej policji! Ostrzega ona przed niebezpiecznym 52-latkiem, który w lipcu tego roku z zimną krwią zamordował brata, jego żonę i ich syna. Gdzie jest Jacek Jaworek?

Jacek Jaworek jest poszukiwany od 10 lipca, kiedy to miał dokonać zabójstwa w Borowcach. Mający 52 lata mężczyzna zastrzelił swojego brata Janusza, jego żonę Justynę, a także ich syna Jakuba. Z masakry ocalał tylko 13-letni Gianni. Chłopak schował się w sąsiedztwie. Poszukiwania Jacka Jaworka w okolicy Borowiec trwały dniami i nocami. Zaangażowano w nie setki policjantów i najnowocześniejszy sprzęt. Policja obiecała 20 tys. złotych za informacje Jacku Jaworku. Z całej Polski spływały sygnały dotyczące mężczyzny, ale żaden nie okazał się prawdziwy. Interpol wystawił za Jaworkiem czerwoną notę; mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Prokuratura bierze pod uwagę różne wersje wydarzeń. Jedna z nich mówi o tym, że Jacek Jaworek nie żyje. Ale bardziej prawdopodobna wydaje się teza, wedle której 52-latek uciekł z kraju i się ukrywa.

Jacek Jaworek jest w Austrii? Policja ostrzega przed Polakiem

Coraz więcej wskazuje na to, ze Jacek Jaworek może przebywać za granicą. Pierwszy taki sygnał pojawił się w październiku, gdy do wsi Borowce dotarł list z Francji zaadresowany właśnie do Jaworka. Prokuratura nie ujawniła jego treści. Teraz pojawia się kolejna informacja o możliwym miejscu pobytu poszukiwanego 52-latka. Policja z Austrii opublikowała komunikat, z którego wynika, że Jacek Jaworek przebywa w krajach niemieckojęzycznych. Wpis pojawił się na Twitterze.

Przypomnijmy, że do krajów niemieckojęzycznych zaliczamy Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Liechtenstein. Czy możliwe, że Jacek Jaworek przebywa w którymś z tych krajów? Z pewnością wszyscy czekają, aż poszukiwania 52-latka dobiegną końca.

Tak wyglądały ostatnie dni rodziny Jaworków [GALERIA]

Borowce: Potrójne zabójstwo. Jacek zastrzelił brata i jego rodzinę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE