Z disco polo na ustach do Częstochowy! TO jest nowy HIT pielgrzymki! [WIDEO]

2019-08-14 12:16 RS
Jasna Góra
Autor: pixabay.com

Disco polo przeżywa w Polsce prawdziwy renesans. Ten gatunek ma stałe grono słuchaczy, które powiększa się nawet tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Tym razem z popularnym kawałkiem "Mama ostrzegała" do Częstochowy wybrali się członkowie łomżyńskiej pieszej pielgrzymki.

Sierpień to co roku gorący okres dla wierzących nie tylko ze względu na pogodę, ale także na tradycyjną pieszą podróż ku Matce Boskiej. Pielgrzymi powoli docierają do Częstochowy, by zobaczyć jej oblicze. Jak wiadomo podczas pielgrzymki panuje bardzo wesoła atmosfera - w końcu każdy cieszy się, że będzie mógł przeżyć religijne uniesienie w najświętszym dla każdego polskiego katolika miejscu. Jednym ze sposobów wyrażania tej radości jest śpiew. Pielgrzymi z Łomży postanowili przerobić znany utwór disco polo pt. "Mama ostrzegała" zespołu Daj To Głośniej. W wersji pielgrzymkowej brzmi to tak:

- Mama, mama, mama ostrzegała, będziesz sama, sama, grupę swoją doganiała. Syreny odgłos zabrzmi wszędzie. Ksiądz przewodnik zły na ciebie będzie - tak brzmi refren w wersji pielgrzymkowej.

Oryginał skupia się na nieco innym wątku - jak pewnie się domyślacie miłosnym. W utworze mama przestrzega raczej przed samotnością, która czeka pannę czekającą na ukochanego zbyt długo. Jak brzmi oryginał, który wkrótce pewnie przebije 30 milionów wyświetleń w serwisie Youtube? Posłuchajcie!

Hity pielgrzymkowe nie są żadną nowością. Już w przeszłości pątnicy szli na Jasną Górę z własną wersją słynnego "Despacito" czy "Miłości w Zakopanem" Sławomira. Ale jak już pisaliśmy rodzime disco polo na się znakomicie, więc przyszła pora na to, by skorzystać z tej bazy. Jak Wam się podoba "Mama ostrzegała" w pielgrzymkowej wersji?