Kim jest zaginiona Monika Wilgorska-Stanewicz? Auto 42-latki z Jaworznika wyłowiono puste ze stawu w Zawierciu

2021-07-25 21:06
Zaginęła 42-latka z Jaworznika, jej auto wyłowiono ze stawu puste. Kim jest Monika Wilgorska-Stanewicz?
Autor: Policja Myszków

O tajemniczym zaginięciu Moniki Wilgorskiej-Stanewicz zrobiło się głośno, kiedy ze stawu w Zawierciu wyłowiono jej samochód. Jak się okazało, był pusty. Śledczy zwrócili uwagę na próbę zacierania śladów. Kim jest zaginiona?

Zaginiona Monika Wilgorska-Stanewicz ma 42 lata. Jest mieszkanką Jaworznika, niewielkiej miejscowości położonej w województwie śląskim, w powiecie myszkowskim. Kobieta ma około 175 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma blond włosy do ramion, z niebieskimi pasemkami. Nosi okulary. W dniu zaginięcia, 42-latka ubrana była w jasną sukienkę w kwiatki. Wiadomo, że Monika Wilgorska-Stanewicz jest w związku, a jej partner jest jedną z osób, które zostały już przesłuchane w sprawie jej zaginięcia. Jak podaje Gazeta Wyborcza, mężczyzna miał być ostatnią osobą, która miała z nią kontakt. Do tej pory policja nie postawiła mu żadnych zarzutów.

23-latek, poszukiwany na całym świecie za przestępstwa seksualne, zatrzymany we Wrocławiu

Jak pisaliśmy, Monika Wilgorska-Stanewicz, w dniu 9 lipca 2021 r., około godziny 17 miała wyjechać z domu swoim białym fordem fiestą. Jej auto, kilka dni później, wyłowiono około 20 kilometrów dalej, ze stawu w Zawierciu. Samochód był pusty. Wówczas o zaginięciu Moniki Wilgorskiej-Stanewicz zrobiło się głośno. Śledczy zwrócili uwagę na próbę zacierania śladów. Jak czytamy na Wyborcza.pl, jak się okazało, auto nie miało tablic rejestracyjnych, a tabliczka znamionowa została wycięta. Do tego, prawdopodobnie ktoś je częściowo przemalował.

Kobiety do tej pory nie odnaleziono. Jak wiadomo, prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat zaginięcia kobiety, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie: 47 85 843 85, 47 85 842 00, 47 85 842 55, albo numerem alarmowym 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE