ZGROMADZILI SIĘ wbrew przepisom, by się napić. Zapłacili mandaty

2020-03-25 15:45 abe
piwo_butelki_alkohol
Autor: Pixabay

Od 25 marca obwiązuje rozporządzenie ministra zdrowia m.in. o zakazie gromadzenia się. Niektórzy bagatelizują to prawo. Policja, dla przestrogi, karze ich mandatami. Po pół tysiąca złotych od głowy.

Prawo, które nie jest przestrzegane jest... warte, niewiele. Dlatego policja zapowiada, że nie będzie pobłażania dla łamiących. Już w pierwszym dniu obowiązywania zakazu zgromadzania się (powyżej 2 osób) przekonało się o tym trzech mężczyzn pijących sobie na boisku szkolnym alkohol. Nie dość, że w miejscu publicznym (choć czasowo wyłączonym z użytkowania), to jeszcze w zgromadzeniu. Przed południem tarnogórscy policjanci przyjęli informację o trzech młodych jegomościach drinkujących, jakby byli na wakacjach. „Policjanci, którzy przyjechali na interwencje, szybko to potwierdzili. Na szkolnym boisku mundurowi zastali trzech mężczyzn w wieku od 26 do 38 lat. Koledzy chcieli porozmawiać, więc nie zwracając uwagi na fakt, że takie zachowanie może skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii, spotkali się na piwie. Na każdego z tarnogórzan, za niestosowanie się do nowych zasad bezpieczeństwa, nałożono 500 złotowe mandaty” - raportuje policja.

Radzimy z podobnymi inicjatywami wstrzymać się co najmniej do 11 kwietnia. Do tego dnia ma obowiązywać wspomniane rozporządzenie ministra zdrowia. I oby nie było przedłużane, czego wszystkim, w tym i ukaranym mandatem, życzymy.