Zmarł Dariusz Gnatowski. Rolę Boczka dostał przez przypadek? Znaczące słowa

2020-10-20 21:31 Rafał Strzelec
Nie żyje Dariusz Gnatowski. Widzowie Świata według Kiepskich rozpaczają
Autor: AKPA

Dariusz Gnatowski nie żyje. Ta tragiczna informacja obiegła sieć we wtorek 20 października wieczorem. Niezapomniany Arnold Boczek ze "Świata według Kiepskich" w jednym z wywiadów powiedział, jak dostał swoją rolę życia. Wiele wskazuje na to, że o karierze i wielkiej popularności urodzonego w Rudzie Śląskiej aktora zadecydował czysty przypadek.

Dariusz Gnatowski nie żyje. Jak został Arnoldem Boczkiem?

Dariusz Gnatowski kilka lat temu wystąpił na deskach Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie. Zagrał w spektaklu "Słodki drań", w którym przedstawiał historię zmagań mężczyzny chorego na cukrzycę. Jak wiadomo, sam cierpiał na tę chorobę. Przed występem opowiedział o chorobie i swoich doświadczeniach na scenie w rozmowie serwisem "Pasją Nakręceni". Wyznał, że rolę Arnolda Boczka otrzymał przez przypadek. - Jechałem do Warszawy na zdjęcia próbne do zupełnie innego projektu. W tamtym serialu, "Graczykowie", dostałem niedużą rolę w jednym z odcinków. W momencie kiedy realizatorzy tamtego serialu montowali, zobaczył mnie na ekranie tadżycki reżyser Okił Khaminov. I mówi: Zawołajcie tego człowieka, niech do mnie przyjedzie. Tak jak przyjechałem, to tak już zostałem - wspomina Gnatowski.

>>> Dariusz Gnatowski nie żyje! Wzruszające pożegnanie. I mocne słowa: "Przestaną pierdo....ć"

Aktor opowiadał również o kulisach kręcenia serialu "Świat według Kiepskich". Uchylił również nieco wątków z życia prywatnego. - Śląska kuchnia zawsze będzie mi smakowała do końca życia. Rolada, modra kapusta, kluski - rozmarzył się podczas wywiadu Gnatowski. Poniżej można obejrzeć całość rozmowy.

Dariusz Gnatowski nie żyje. Kim był?

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskie, ale wychowywał się w Zabrzu. Uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcącego. W 1985 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W 1990 r. poślubił Annę Wach, z którą miał córkę Julię. W latach 90. prowadził w TVP1 programy dla dzieci takie jak „Przewodnik Włóczykija” o tematyce turystyczno-historycznej czy „Słowa, słówka i półsłówka.

Karierę aktorską rozpoczął w latach 80. Jednak jej szczyt nastąpił wraz z obsadzeniem go w roli Arnolda Boczka w serialu "Świat Według Kiepskich". Alfons Biernacki „Alf” w "13 posterunku"; Mike, ochroniarz Nowaka w "Tygrysach Europy" oraz człowiek Józefa w filmie "Sara". Aktor zmarł 20 października 2020 roku. Pozostawił żonę i córkę.

Nie żyje Dariusz Gnatowski