Zniszczone nagrobki na cmentarzu i zerwane dachy. To skutki wichury, która przeszła nad Śląskiem

2022-06-21 9:39
Zniszczone nagrobki na cmentarzu i zerwane dachy. To skutki wichury, która przeszła nad Śląskiem
Autor: Ochotnicza Straż Pożarna w Lublińcu Zniszczone nagrobki na cmentarzu i zerwane dachy. To skutki wichury, która przeszła nad Śląskiem

Ponad 150 interwencji straży pożarnej w województwie śląskim po wichurze, która przeszła nad regionem. Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie kłobuckim i lublinieckim. Zostały zniszczone między innymi nagrobki na cmentarzu parafialnym, silny wiatr zrywał dachy, a rzęsisty deszcz zalewał posesje.

Front burzowy, który w poniedziałek, 20 czerwca, przeszedł nad regionem, pozostawił po sobie fatalne skutki. Strażacy w całym województwie śląskim interweniowali ponad 150 razy. Najwięcej szkód wichura wyrządziła w powiecie kłobuckim i lublinieckim.

W Lublińcu powalone przez wichurę drzewa spadły na nagrobki na cmentarzu parafialnym, niszcząc kilka grobów. W Popowie strażacy odpompowywali wodę z podtopionej posesji i zalanej piwnicy w Dąbrówce.

Piekary Śląskie. Tiry zmiażdżyły osobówkę na autostradzie A1. Służby pracowały 10 godzin [ZDJĘCIA]

- Główne działania, jakie prowadzili strażacy, to wypompowywanie wody z zalanych ulic i podtopionych kondygnacji niższych budynków oraz usuwanie powalonych drzew - poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

W akcji uczestniczyło łącznie ponad 200 zastępów strażaków z PSP i OSP.

Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE