Żytna: Podczas zabawy w ogródku chłopiec wykopał ludzkie szczątki. Zobaczyli CZASZKI!

2020-08-12 18:16 Bartosz Wojsa

W Żytnej na prywatnej posesji znaleziono ludzkie szczątki. Natknęło się na nie dziecko podczas zabawy w ogródku. Chłopiec wykopał dość głęboki dół, aż jego oczom ukazała się ludzka czaszka! Na miejsce natychmiast wezwano służby, których przedstawiciele zobaczyli więcej czaszek. Makabra!

O makabrycznym odkryciu, do którego doszło na prywatnej posesji w minioną sobotę (8 sierpnia), w miejscowości Żytna (gmina Lyski, woj. śląskie), poinformowała redakcja lokalnego portalu rybnik.com.pl. To z dziennikarzami tego serwisu skontaktował się pan Wojciech, właściciel posesji. Jego syn podczas zabawy w ogrodzie natknął się na ludzkie szczątki. - Syn wykopał dołek, był dość głęboki. Natknął się w pewnym momencie na ludzkie szczątki. Jak zobaczyłem, że jest to czaszka, zadzwoniłem po służby – mówił w rozmowie z serwisem. Dół miał głębokość około 70 centymetrów. Pan Wojciech wspomina, że zdarzało się wcześniej w okolicy wykopać niewybuchy z czasów wojny, ale tak makabrycznego znaleziska jeszcze nie było. Podczas wyciągania szczątków przez służby natknięto się na dwie kolejne czaszki. - To może być masowy grób, zbiorowa mogiła. Tu mogli leżeć Rosjanie i Niemcy. W tej okolicy przebiegały działania wojenne podczas II wojny światowej – zauważa mieszkaniec Żytnej w rozmowie z rybnik.com.pl. 

Policjanci z Rybnika potwierdzają, że doszło do interwencji w tamtym terenie. Leżało tam więcej niż trzy ciała, co oznacza, że teoria o zbiorowej mogile może być właściwa. Na miejscu pracowali kryminalni z Rybnika oraz prokurator. Trwa śledztwo w tej sprawie.  

Horror na plaży w centrum Sopotu. Nie żyje mężczyzna