Żytna: Podczas zabawy w ogródku chłopiec wykopał ludzkie szczątki. Zobaczyli CZASZKI!

2020-08-12 18:16 Bartosz Wojsa

W Żytnej na prywatnej posesji znaleziono ludzkie szczątki. Natknęło się na nie dziecko podczas zabawy w ogródku. Chłopiec wykopał dość głęboki dół, aż jego oczom ukazała się ludzka czaszka! Na miejsce natychmiast wezwano służby, których przedstawiciele zobaczyli więcej czaszek. Makabra!

O makabrycznym odkryciu, do którego doszło na prywatnej posesji w minioną sobotę (8 sierpnia), w miejscowości Żytna (gmina Lyski, woj. śląskie), poinformowała redakcja lokalnego portalu rybnik.com.pl. To z dziennikarzami tego serwisu skontaktował się pan Wojciech, właściciel posesji. Jego syn podczas zabawy w ogrodzie natknął się na ludzkie szczątki. - Syn wykopał dołek, był dość głęboki. Natknął się w pewnym momencie na ludzkie szczątki. Jak zobaczyłem, że jest to czaszka, zadzwoniłem po służby – mówił w rozmowie z serwisem. Dół miał głębokość około 70 centymetrów. Pan Wojciech wspomina, że zdarzało się wcześniej w okolicy wykopać niewybuchy z czasów wojny, ale tak makabrycznego znaleziska jeszcze nie było. Podczas wyciągania szczątków przez służby natknięto się na dwie kolejne czaszki. - To może być masowy grób, zbiorowa mogiła. Tu mogli leżeć Rosjanie i Niemcy. W tej okolicy przebiegały działania wojenne podczas II wojny światowej – zauważa mieszkaniec Żytnej w rozmowie z rybnik.com.pl. 

Policjanci z Rybnika potwierdzają, że doszło do interwencji w tamtym terenie. Leżało tam więcej niż trzy ciała, co oznacza, że teoria o zbiorowej mogile może być właściwa. Na miejscu pracowali kryminalni z Rybnika oraz prokurator. Trwa śledztwo w tej sprawie.  

Horror na plaży w centrum Sopotu. Nie żyje mężczyzna
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE