Tysiąc ciętych róż

i

Autor: Wydawnictwo Harde

Kryminalna seria

Brawurowy finał trylogii! "Tysiąc ciętych róż" Roberta Ostaszewskiego

2022-09-01 13:29

Na policyjnej emeryturze podkomisarz Rowicki prowadzi śledztwa na własnych zasadach. Nakładem Wydawnictwa Harde ukazała się właśnie książka "Tysiąc ciętych róż" Roberta Ostaszewskiego. – Rowicki z właściwym sobie uporem i wdziękiem odkłada pelerynę superbohatera i wkracza na scenę zadawnionych krzywd oraz rodzinnej traumy – tak we wpisie na okładce poleca kryminał Przemysław Żarski.

Rowicki jako prywatny detektyw wciąż widzi tyle zła. Zaginięcie pewnej Ukrainki sprawi, że obudzą się demony przeszłości i ruszy lawina nieszczęść. Jego złamane serce to najmniejsze z nich.

Do byłego gliny zgłasza się młoda Ukrainka. Uważa, że policjanci nie szukają jej zaginionej przyjaciółki. Oni z kolei są przekonani, że za zniknięciem Tatiany stoi po prostu zamożny sponsor. Rowicki też by pewnie tak pomyślał, ale nie jest obojętny na urok Oksany. Przyjmuje zlecenie i zostaje zmuszony do stoczenia walki z najbardziej odrażającym przestępczym procederem. Tym trudniejszej, że teraz tropy prowadzą w głąb jego przeszłości.

Tysiąc ciętych róż zamyka trylogię z podkomisarzem Konradem Rowickim w roli głównej. Poprzednie części –Zginę bez ciebie i Śmierć last minute – cieszą się dużym uznaniem czytelników. 

Robert Ostaszewski o zemście, która musi się dokonać. Opowiadanie z antologii kryminalnej "Zimno, zimniej, zbrodnia"

Robert Ostaszewski, urodzony w 1972 roku prozaik, wykładowca Studiów Literacko-Artystycznych UJ. Juror Nagrody Kryminalnej Piły. Współautor i autor wielu opowiadań oraz powieści kryminalnych. Obecnie tworzy cykl śląski – Zabij ich wszystkich, Ukochaj na śmierć. Jego opowiadanie kryminalne Ten cholerny wrzesień zostało zaadaptowane na scenę przez Łukasza Witta-Michałowskiego. 

Książka "Tysiąc ciętych róż" Roberta Ostaszewskiego dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

Sonda
Lubisz polskie kryminały?