Harde_Wojna i miłość

i

Autor: Materiały prasowe Harde_Wojna i miłość

„Miłość, krew i wojna 1920”, powieść awanturnicza Sławomira Kopra i Roberta Miękusa

2023-08-10 16:59

Przeżyj epicką podróż przez epokę, odkrywając serce i duszę najsłynniejszego kawalerzysty tamtych dni. „Miłość, krew i wojna 1920” Sławomira Kopra i Roberta Miękusa od Wydawnictwa Harde to lektura, w której życie bohaterów splata się z dramatycznymi wydarzeniami polsko-bolszewickiego konfliktu z 1920 roku.

Odkryj zapierającą dech w piersiach opowieść o najsłynniejszym kawalerzyście w historii polsko-bolszewickiej wojny z 1920 roku. Feliks Jaworski, weteran walk na Kresach, jest postacią legendarnej wręcz odwagi. Dowódca partyzanckiego oddziału, toczył boje w burzliwych czasach, atakował w pierwszym rzędzie, zdobywając szacunek i podziw swoich towarzyszy broni.

O jego odwadze krążyły opowieści, a kobiety traciły zmysły na jego widok. Powieść „Miłość, krew i wojna 1920” odkrywa nie tylko mroczne, ale też romantyczne strony bohatera – jego waleczną naturę i wrażliwość na piękno płci pięknej. Trzeba wiedzieć, że szlak bojowy Jaworskiego na Kresach znaczyły nie tylko krwawe mogiły, ale także złamane serca zakochanych w nim zarówno szlachcianek, jak i chłopek.

Sławomir Koper: Najpopularniejszy pisarz historyczny w Polsce. Autor setek artykułów i prawie osiemdziesięciu książek (w sumie ponad milion sprzedanych egzemplarzy!). Jego publikacje wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów. Ekspert radiowy i telewizyjny, autor scenariuszy seriali dokumentalnych (Polscy szpiedzy), konsultant historyczny (musical Piloci). Za popularyzację historii w społeczeństwie otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i medal Zasłużony dla Kultury Polskiej. 

Robert Miękus: Absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Scenarzysta seriali telewizyjnych, m.in. 1920. Wojna i miłość, Ojciec Mateusz, Komisarz Alex, Cień czy Echo serca. Autor spektakli Teatru TVP O prawo głosu oraz Cena władzy (wspólnie ze Sławomirem Koprem). Współautor powieści kryminalnej Cała ferajna. Scenarzysta i reżyser seriali oraz filmów historycznych: Krew na bruku. Grodno 1939 i Rozkaz sumienia.

Książka „Miłość krew i wojna 1920” S. Kopra, R. Miękusa dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

Harde_Wojna i miłość

i

Autor: Materiały prasowe Harde_Wojna i miłość Link: Tu kupisz książkę „Miłość krew i wojna 1920” S. Kopra, R. Miękusa