Całująca się para

i

Autor: Getty Images

Po czym poznać zdradę? Tropi ją Agata z powieści "Zemsta. Agencja rozbitych serc", Nataszy Sochy

2022-04-11 15:24

Po czym poznać, że on mnie zdradza i jak potem zbudować pewność siebie od nowa? Na te pytania odpowiada Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych. Zdradę tropi główna bohaterka powieści detektywistycznej "Zemsta. Agencja rozbitych serc", Nataszy Sochy. Jeśli chcesz spojrzeć z przymrużeniem oka na problemy, które pojawiają się w związku, koniecznie sięgnij po tę książkę.

Psycholog i trener umiejętności psychospołecznych Klaudia Klukowska nie ma wątpliwości: Ukradkowe telefony, zapach obcych perfum i odcisk szminki na kołnierzyku koszuli – to już bardzo wyraźne sygnały, po których zapala się lampka alarmowa. Jednak są też subtelniejsze oznaki, że dzieje się coś nie tak.

Zdrada to duża zmiana, a zmiany pociągają konsekwencje również na poziomie codziennego funkcjonowania. Jeśli twój partner, z którym do tej pory dogadywałaś się bez problemu, nagle zaczyna być zirytowany, unika rozmów, odsuwa się i buduje dystans, to sygnał, że w związku dzieje się coś złego. Zdarza się także, że partner, który ma coś za uszami, stara się to ukryć, a nawet...wynagrodzić. Zaczyna bez okazji obdarowywać cię kwiatami, bardziej adoruje, rozmawia czy sam proponuje wspólne wyjście na zakupy, na które do tej pory miał reakcje wręcz alergiczną.

Jeśli widzisz, że w waszej relacji coś ewidentnie się zmieniło, warto to skonfrontować z partnerem. Nie wylewaj na niego od razu morza wyrzutów, nie atakuj, nie oskarżaj. To przyniesie wręcz odwrotny skutek, bo włączy u niego reakcje obronne, z kontratakiem włącznie. Zamiast tego porozmawiaj na spokojnie. Powiedz o swoich spostrzeżeniach – zaznacz, jak się czujesz i jakie w związku z tym żywisz obawy. Niekoniecznie prawdziwym musi być najczarniejszy scenariusz. Czasem zmiana w zachowaniu może mieć zupełnie inne przyczyny, niż nam się wydaje. Może się np. okazać, że rozdrażnienie partnera wynika z problemów w pracy.

Jak zbudować pewność siebie po zdradzie? - doradza Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych

O zdradzie pisze Natasza Socha w swojej najnowszej, pełnej humoru powieści detektywistycznej "Zemsta. Agencja rozbitych serc". Książka dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na stronę www.harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Sonda
Czy wybaczył/a/byś mężowi/żonie dziecko z kochanką/kochankiem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany