Mało kto o tym wiedział

Sławomir Koper: Jerzy Połomski był gejem. Jak to ukrywał w PRL? Historia z Koprem

2023-01-21 12:00

Najnowszy odcinek vloga "Historia z Koprem" poświęcony jest Jerzemu Połomskiemu i jego preferencjom seksualnym. Jak opowiadają Sławomir Koper, autor książki "PRL. Po godzinach" oraz Katarzyna Łuczyńska, autorka powieści obyczajowej "Grzeszna i święta", słynny piosenkarz rozpuszczał wiele plotek na temat romansów z kobietami, a zdecydowanie wolał mężczyzn. Zapraszamy na kolejny odcinek vloga "Historia z Koprem".

Jak opisuje Sławomir Koper, autor książki "PRL. Po godzinach", Jerzy Połomski podobał się kobietom i był wobec szarmancki, ale żadna nigdy nie podbiła jego serca. Jak bowiem opisuje historyk, znany piosenkarz był homoseksualistą. Nigdy jednak tego nie eksponował. - W czasach jego największej popularności Polska nie była specjalnie tolerancyjnym krajem dla mniejszości seksualnych. W to że dwaj mężczyźni mogą ze sobą sypiać nie wierzył również Władysław Gomułka - opowiada Sławomir Koper. Z kolei Katarzyna Łuczyńska, autorka powieści "Grzeszna i święta" opisuje, że o słynnym piosenkarzu mówiono, że w jego życiu było wiele kobiet, ale nigdy nie spotkał prawdziwej miłości. - Jak przystało na dżentelmena, nie chciał wchodzić w szczegóły, ale podkreślał, że Polki to najpiękniejsze kobiety na świecie - opowiada Sławomir Koper. Więcej o prywatnym życiu Jerzego Połomskiego w najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem". Nowy odcinek w każdą sobotę punktualnie o godzinie 12.

Jerzy Połomski zmarł pod koniec listopada w warszawskim szpitalu. Jego pogrzeb miał charakter państwowy, a wybitny artysta spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, niedaleko grobu Bogusława Kaczyńskiego. W naszej galerii zdjęć możesz zobaczyć, jak wyglądało ostatnie pożegnanie artysty.

Grzeszna i święta

i

Autor: Wydawnictwo Harde
PRL po godzinach

i

Autor: Wydawnictwo Harde
Listen on Spreaker.