Tak wyglądał pogrzeb Jerzego Połomskiego. Pochowali go obok Kaczyńskiego [Relacja, zdjęcia]

2022-11-23 14:46

Jerzy Połomski (†89 l.) zmarł 14 listopada, a w środę, 23 listopada, odbył się jego pogrzeb. Uroczystość miała charakter państwowy, a wybitny artysta spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, niedaleko grobu Bogusława Kaczyńskiego. W ostatniej drodze towarzyszyli mu również fotoreporterzy Super Expressu. Zobaczcie naszą relację z uroczystości i zdjęcia.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Uroczystość ma charakter państwowy [Relacja, zdjęcia]

i

Autor: tumm Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Uroczystość ma charakter państwowy [Relacja, zdjęcia]

Kilka tygodni temu Jerzy Połomski przeszedł operację, przez którą miał osłabiony organizm i podłapał infekcję. Artysta przez sześć dni walczył w szpitalu o życie, a lekarze robili, co mogli, by go uratować. 

W środę, 23 listopada, odbył się pogrzeb legendarnego piosenkarza. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej o godz. 11:30 w Kościele św. Krzyża (Krakowskie Przedmieście 3, Warszawa). Z kolei o godzinie 13:30 żałobnicy odprowadzili zmarłego na Cmentarz Powązkowski w Warszawie.

Jak zdradziła nam Violetta Lewandowska, menedżerka Połomskiego, uroczystość będzie miała charakter państwowy, a w jej organizacji pomaga Związek Artystów Scen Polskich. Pojawił się pomysł, by uświetniły ją występy koleżanek, z którymi Połomski lubił koncertować

Jerzy Połomski już kilka lat temu wykupił sobie grób, w którym kilka miesięcy temu pochował zmarłą siostrę Jadwigę Pająk. Rodzeństwo będzie spoczywać razem. Zobaczcie niżej zdjęcia z pogrzebu. Pod galerią znajduje się relacja na żywo z uroczystości.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Wzruszające wspomnienia księdza i przyjaciół

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki