SG_Harde_Prezes Polski

i

Autor: Materiały prasowe SG_Harde_Prezes Polski

Wielkie szwindle

„Prezes Polski” Adama Federa. Książkowy debiut twórcy Komenterów

2023-07-28 10:15

W świecie, którego granice wyznaczają rogi placu Szembeka na warszawskiej Pradze, żelazną pałką rządzi niejaki Prezes. Dlatego kiedy handlujące przed bazarem staruszeczki zaczynają „wyparowywać jak kakao w bidulu”, staje się jasne, że tylko on ze swoim kumplem Cyganem mogą odkryć prawdę. Powieść „Prezes Polski” Adama Federa wciąga jak wir. Czy Wiech ma godnego następcę?

Wokół bazaru, który mieści się przy placu Szembeka w Warszawie, kwitną nielegalny handel i drobna przestępczość, a w okolicy twardą ręką rządzi Prezes, który na lewo i prawo wymierza sprawiedliwość za pomocą metalowej pałki.

On i jego przyjaciel Cygan, żyją z szemranych interesów i sprawują nieformalną pieczę nad emerytowanymi „damami”, które handlują przed bazarem drobnym asortymentem. Nagle na całą bazarową społeczność pada strach, bo starsze panie jedna po drugiej „wyparowują jak kakao w bidulu”, czyli znikają w niejasnych okolicznościach. Prezes z Cyganem przystępują do rozwikłania zagadki i tak rozpoczyna się ich pełna zaskakujących zwrotów akcji przygoda. W śledztwie pomoże im jasnowidz z plaży nudystów, pojawią się też hipnotyzer, ukraińscy mafiosi, Miss Grochowa oraz… cygański król.

Ostrożnie, bo autor „Prezesa Polski” używa języka, który tryska kwiecistością i wybucha czytelnikowi w rękach! W książce aż kipi od absurdalnego humoru i oryginalnych postaci. Prezesowi i Cyganowi pomaga w śledztwie Jasnowidz z plaży nudystów, pojawiają się też hipnotyzer, ukraińska mafia, a nawet Król Cyganów! Czytelnik poznaje także historie ludzi z warszawskiego Grochowa, dla których najważniejszy jest kodeks ulicy, a główną walutą są zasady i honor.

Adam Feder ze swadą, jaką znamy z felietonów Wiecha, otwiera przed czytelnikiem świat bazarów, na których wciąż można kupić papierosy niewiadomego pochodzenia, talerz do kredensu z wizerunkiem papieża Polaka i kasety magnetofonowe z patriotycznymi piosenkami, gdzie życie tętni niezmienionym od dziesiątek lat rytmem, czasem tylko zakłócanym przez naloty straży miejskiej. Feder zna ten świat jak mało kto, bo od lat jeździ z kamerą i mikrofonem po bazarach całej Polski, by rozmawiać z rodakami, a jego Komentery, przebój YouTube’a, oglądają setki tysięcy fanów.

Adam Feder. Dziennikarz i youtuber. Reporter dawnej TVP (do 2016 roku), później związany z Nową TV, gdzie prowadził autorski program FedeRacja. Współpracował też m.in. z Superstacją i Dzień Dobry TVN. Obecnie dziennikarz „Super Expressu” i twórca Komenterów, jednego z najbardziej popularnych programów na polskim YouTubie, oglądanego i komentowanego przez setki tysięcy rodaków. Jeździ z mikrofonem oraz kamerą po bazarach w całym kraju i rozmawia z ludźmi na aktualne tematy. Rozmowy te zainspirowały go do napisania książki.

Książka „Prezes Polski” dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera 9 sierpnia.

SG_Harde_Prezes Polski

i

Autor: Materiały prasowe SG_Harde_Prezes Polski Link: Tu kupisz książkę „Prezes Polski” Adama Federa