Agnieszka Osiecka i Magdalena Popławska

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express, Podlewski/AKPA Romansowała z Przyborą i Hłaską. Agnieszka Osiecka całe życie szukała miłości, ale nigdy jej nie znalazła. Historia z Koprem

Romansowała z Przyborą i Hłaską. Agnieszka Osiecka całe życie szukała miłości, ale nigdy jej nie znalazła. Historia z Koprem

2022-06-25 12:00

Kompletnie niewykorzystany potencjał - tak Sławomir Koper, historyk i autor książki "Zachłanne na życie", ocenia serial "Osiecka". W najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem" autor recenzuje ten serial TVP, w którym w rolę Agnieszki Osieckiej wcielają się Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Historyk miażdży serial o Agnieszce Osieckiej. Bezlitośnie wytyka błędy jego twórcom. A co uznaje za plus? Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka vloga "Historia z Koprem".

Agnieszka Osiecka to jedna z najbarwniejszych postaci polskiej literatury i kultury w ogóle. Poetka, artystka, autorka tekstów piosenek. Wrażliwa, ciekawa świata, łaknąca nowych przeżyć. Bardzo utalentowana. Paliła jak smok, nie stroniła od alkoholu, miała liczne romanse, m.in. z Markiem Hłaską i Jeremim Przyborą. Była związana z Danielem Passentem, a owocem tego związku jest córka - Agata Passent. Jej życie to właściwie gotowy scenariusz filmowy lub materiał na reportaż. Nic więc dziwnego, że Osiecka od dawna inspiruje pisarzy, reporterów i scenarzystów. Historyk, autor książek i reportaży Sławomir Koper bardzo ciekawie opisał życie Agnieszki Osieckiej w książce "Zachłanne na życie" wydanej przez Wydawnictwo Harde. Ale tym razem w swoim vlogu "Historia z Koprem" autor bierze pod lupę serial TVP o artystce pt. "Osiecka". Nie zostawia na nim suchej nitki! W nowym odcinku vloga mówi między innymi tak:

Serial "Osiecka" to produkcja biograficzna, której autorzy, niestety, dali się czasami ponieść fantazji. (...) Skoro serial nazywa się "Osiecka", to wypadałoby trzymać się ściśle faktów. (...) Pojawiały się irytujące wpadki. Największą z tego jest widok Pałacu Kultury w 1952 roku, tuż przed maturą Agnieszki Osieckiej. Pałac powstał dopiero trzy lata później, a tu stoi, jakby nic! Co więcej, część ujęć była nakręcona w jego wnętrzach. Dla mnie to przesada!

Sławomir Koper Zachłanne na życie

i

Autor: Wydawnictwo Harde

Nie brakuje też wątków z życia prywatnego Agnieszki Osieckiej ujętych w serialu, o których nader zajmująco opowiada Sławomir Koper.

Romansowała z Przyborą i Hłaską. Całe życie szukała miłości, ale nigdy jej nie doświadczyła, nie znalazła.

Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka vloga "Historia z Koprem", który już tradycyjnie punktualnie o godzinie 12 w sobotę na se.pl oraz profilach SE na Facebooku i YouTubie.

Historyk MIAŻDŻY serial o Agnieszce Osieckiej. Kompletnie niewykorzystany potencjał. Historia z Koprem
Sonda
Czy lubisz czytać książki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE