Szpiedzy z papieru

i

Autor: Materiały prasowe Szpiedzy z papieru

Służby specjalne pod lupą

„Szpiedzy z papieru”, Piotr Niemczyk. Wszystkie grzechy polskich służb specjalnych

2022-11-26 22:51

„Szpiedzy z papieru”, Piotra Niemczyka od Wydawnictwa Harde, to analiza błędów popełnionych przez kolejne ekipy rządzące, co przekreśliło szanse na powstanie polskiego CIA – służb specjalnych z prawdziwego zdarzenia. Kto nie chce w Polsce agentów specjalnych? Komu jest na rękę, że najważniejsze dla bezpieczeństwa kraju sprawy trafiają na biurka dyletantów?

Co prawda nie da się porównać skali operacji CIA do aktywności obu polskich wywiadów razem wziętych, bo jest nieporównywalnie większa. Problem polega jednak na tym, że o działaniach pionu operacyjnego CIA regularnie coś słychać. Czasami dobrze, czasami źle. A przecież obowiązują tam bardzo wysokie standardy ochrony informacji. Mimo to agencja decyduje się ujawniać, chociaż często w formie przecieków, jakieś dane o swojej aktywności. O polskich służbach wywiadowczych nic nie słychać. Można mieć wątpliwości, czy w ogóle działają.

Piotr Niemczyk nie bierze jeńców. Analizuje najbardziej spektakularne wpadki, wskazuje słabe punkty, obnaża dyletanctwo oraz prywatę. I stawia kluczowe pytanie: to suma przypadków czy celowe działania mające osłabić polskie agencje wywiadowcze? A jeśli tak, komu jest to na rękę?

O autorze: Piotr Niemczyk, polityk, działacz opozycyjny i więzień polityczny. Współzałożyciel Ruchu „Wolność i Pokój”. Drukarz i dziennikarz „Tygodnika Mazowsze”. Od 1990 roku dyrektor Biura Analiz i Informacji. W latach 1993–1994 zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa. W latach 1998–2001 ekspert sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Obecnie niezależny konsultant i wykładowca akademicki w zakresie technik oraz metod analizowania i przetwarzania informacji. 

Książka dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl.

Szpiedzy z papieru

i

Autor: Materiały prasowe Szpiedzy z papieru Link: Tu kupisz książkę „Szpiedzy z papieru”, Piotra Niemczyka
Sonda
Czy myślisz, że polskie służby specjalne mogą uzyskać dostęp do twojego telefonu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają