Te zachowania negatywnie wpływają na związek, znasz je? "Zemsta. Agencja rozbitych serc" prześwietla zdradę

2022-04-01 11:08
Związek kłótnia zdrada
Autor: Getty Images

W każdym związku zdarzają się turbulencje. Marzymy wtedy o bezpiecznym lądowaniu, ale zdarza się, że zupełnie nieświadomie sami dokładamy problemów. Jakie zachowania negatywnie wpływają na związek i jak ich unikać – tłumaczy Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych. O zdradzie z humorem pisze Natasza Socha w powieści "Zemsta. Agencja rozbitych serc".

Zastanawiasz się jakie zachowania negatywnie wpływają na związek? Zapytaliśmy o nie Klaudię Klukowską – psycholożkę, trenerkę umiejętności psychospołecznych. Jest ich cała lista!

Ciche dni: Zobaczymy, kto kogo przetrzyma

Naprawdę warto jest rozmawiać. Jeśli uparcie milczysz, nie oczekuj, że magicznym sposobem on domyśli się, co Cię uraziło.

Generalizowanie: Wszyscy faceci to świnie

Każdy z nas miał złamane serce i został potraktowany nie fair. Jeśli kiedyś spotkała Cię krzywda, nie oznacza to, że każdy kolejny mężczyzna również Cię zrani.

Krytykowanie: Jesteś beznadziejny

Zamiast rzucać ogólnikami, obrażać i krytykować, nazwij konkretne zachowanie, które sprawiło, że poczułaś się zraniona. Powiedz, jak czujesz się w tej sytuacji i czego oczekujesz od partnera.

Porównywanie: Mój eks potrafił sobie z tym poradzić

Nikt nie lubi być porównywanym. Co więcej, prowadzi to do reakcji obronnej, najczęściej wycofania lub odbicia piłeczki. A już porównywanie do byłych partnerów działa jak przysłowiowa płachta na byka. Zostaw przeszłość za sobą, bądź tu i teraz.

Osaczanie: Dlaczego nie zabierasz mnie na spotkanie z kumplami?

Ważne, by w relacji partnerskiej mieć czas na bycie tylko we dwoje, ale też, by dawać drugiej osobie przestrzeń na jej przyjaźnie, pasje, zainteresowania. Nie wszystko musicie robić razem. Nie myl bliskości z zamykaniem drugiej osoby w złotej klatce.

Jak radzić sobie z zazdrością w związku? – tłumaczy Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych

O zdradzie pisze Natasza Socha w swojej najnowszej, pełnej humoru powieści detektywistycznej "Zemsta. Agencja rozbitych serc". Książka dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na stronę www.harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Sonda
Czy zdrada małżeńska zawsze zasługuje na potępienie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE