Związek kłótnia zdrada

i

Autor: Getty Images

Te zachowania negatywnie wpływają na związek, znasz je? "Zemsta. Agencja rozbitych serc" prześwietla zdradę

2022-04-01 11:08

W każdym związku zdarzają się turbulencje. Marzymy wtedy o bezpiecznym lądowaniu, ale zdarza się, że zupełnie nieświadomie sami dokładamy problemów. Jakie zachowania negatywnie wpływają na związek i jak ich unikać – tłumaczy Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych. O zdradzie z humorem pisze Natasza Socha w powieści "Zemsta. Agencja rozbitych serc".

Zastanawiasz się jakie zachowania negatywnie wpływają na związek? Zapytaliśmy o nie Klaudię Klukowską – psycholożkę, trenerkę umiejętności psychospołecznych. Jest ich cała lista!

Ciche dni: Zobaczymy, kto kogo przetrzyma

Naprawdę warto jest rozmawiać. Jeśli uparcie milczysz, nie oczekuj, że magicznym sposobem on domyśli się, co Cię uraziło.

Generalizowanie: Wszyscy faceci to świnie

Każdy z nas miał złamane serce i został potraktowany nie fair. Jeśli kiedyś spotkała Cię krzywda, nie oznacza to, że każdy kolejny mężczyzna również Cię zrani.

Krytykowanie: Jesteś beznadziejny

Zamiast rzucać ogólnikami, obrażać i krytykować, nazwij konkretne zachowanie, które sprawiło, że poczułaś się zraniona. Powiedz, jak czujesz się w tej sytuacji i czego oczekujesz od partnera.

Porównywanie: Mój eks potrafił sobie z tym poradzić

Nikt nie lubi być porównywanym. Co więcej, prowadzi to do reakcji obronnej, najczęściej wycofania lub odbicia piłeczki. A już porównywanie do byłych partnerów działa jak przysłowiowa płachta na byka. Zostaw przeszłość za sobą, bądź tu i teraz.

Osaczanie: Dlaczego nie zabierasz mnie na spotkanie z kumplami?

Ważne, by w relacji partnerskiej mieć czas na bycie tylko we dwoje, ale też, by dawać drugiej osobie przestrzeń na jej przyjaźnie, pasje, zainteresowania. Nie wszystko musicie robić razem. Nie myl bliskości z zamykaniem drugiej osoby w złotej klatce.

Jak radzić sobie z zazdrością w związku? – tłumaczy Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych

O zdradzie pisze Natasza Socha w swojej najnowszej, pełnej humoru powieści detektywistycznej "Zemsta. Agencja rozbitych serc". Książka dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Wydawnictwo Harde zaprasza na stronę www.harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Sonda
Czy zdrada małżeńska zawsze zasługuje na potępienie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki