W ciągu jednego dnia słynna Polka straciła 300 milionów dolarów. Vlog Historia z Koprem

2021-09-18 12:00
W ciągu jednego dnia straciła 300 milionów dolarów. Vlog Historia z Koprem
Autor: Grafika SE

W kolejnym odcinku vloga "Historia z Koprem" popularny historyk Sławomir Koper opisuje barwne losy Marthy Stewart. Polka osiągnęła niesamowity sukces w Stanach Zjednoczonych i do dziś jest uznawana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet Ameryki, obok Hillary Clinton i Oprah Winfrey.

Mało kto wie, że Martha Stewart swoją ogromną karierę zaczynała od bycia modelką. Jednak z czasem uznała, że musi poszukać czegoś innego i po studiach pracowała jako makler giełdowy. Po pięciu latach stwierdziła, że jest wypalona i razem z przyjaciółką założyła firmę cateringową, angażując do tego okoliczne gospodynie domowe. Sukces zawdzięczała nie tylko świetnemu smakowi, ale również sposobowi podania. Martha Stewart dbała o to, by posiłki były atrakcyjnie zapakowane. Dzięki temu szybko zaczęła rozpisywać się o niej prasa, a jedno z wydawnictw zaproponowało jej wydanie książki, o tym, jak przyjmować gości. Sielanka nie trwała jednak wiecznie: Martha Stewart przez problemy z prawem trafiła do więzienia, a jej firma popadła w poważne tarapaty finansowe. Wystarczy wspomnieć o tym, że jednego dnia straciła... 300 milionów dolarów. - Odbywała karę w najlżejszym więzieniu w zachodniej Wirginii, tam bez słowa nie tylko myła toalety za 12 centów na godzinę, ale także prowadziła zajęcia z jogi oraz zorganizowała ogród warzywny dla innych osadzonych - mówi Sławomir Koper. Więcej w materiale wideo oraz w książce Milionerki. Fortuny Polek.

"Ta SUKA jest zdolna do WSZYSTKIEGO" Martha Stewart: Cała prawda l Historia z Koprem
Sławomir Koper Milionerki
Autor: mat. prasowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE