Straszne

Wielka tragedia w życiu Krystyny Prońko. Historia z Koprem

2023-08-05 12:00

W najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem" poznajemy kulisy sukcesów Krystyny Prońko. Sławomir Koper, autor książki "Przeboje PRL" nie opowiada jednak tylko o karierze artystki, ale również o jej życiu prywatnym. Mało kto wie, że piosenkarka kilka lat temu przeżyła wielką tragedię.

Jak opowiada Sławomir Koper, Krystyny Prońko co prawda żyła w związku z Januszem Komanem, ale do małżeństwa nigdy nie doszło. Artystka przyznała potem, że taka relacja bywa niezwykle trudna z uwagi na fakt, że oboje tak naprawdę rywalizowali ze sobą o sukcesy muzyczne. Krystyna Prońko nigdy nie wyszła za mąż i nie miała dzieci, ale była niezwykle przywiązana do swego siostrzeńca, który mieszkał z nią, a potem brał udział w organizowaniu koncertów piosenkarki. Niestety, w lipcu w 2011 roku doszło do nieszczęśliwego wypadku. Po dwóch tygodniach walki i mimo zapewnieniu najlepszej opieki lekarskiej, chłopak zmarł w wyniku obrażeń wewnętrznych. Miał zaledwie 23 lata.

Jak opowiada Sławomir Koper, Krystyna Prońko miała wiele przebojów na swoim koncie, ale ten najbardziej znany to bez wątpienia "Jesteś lekiem na całe zło". - Znakomitej muzyce i tekstowi towarzyszyła fantastyczna interpretacja, dzięki czemu utwór ten ma do dziś zapewnione miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich przebojów wszech czasów - ocenia Sławomir Koper, autor książki "Przeboje PRL".

Wielka tragedia w życiu Krystyny Prońko. Historia z Koprem
Listen on Spreaker.