Jak zrobić dobry makijaż po 50-tce?

i

Autor: Shutterstock Jak zrobić dobry makijaż po 50-tce?

Jak się malować?

Boski sposób malowania ust dla kobiet po 50-tce. Kąciki nie będą opadać, a zmarszczki mimiczne zostaną wygładzone. Hit w makijażu

2023-02-23 10:38

Jak poprawnie wykonać makijaż ust w wieku dojrzałym? Wraz z wiekiem na naszej skórze pojawiają się zmarszczki bruzdy. Strefa wokół usta często pokrywa się zmarszczkami mimicznymi, a kąciki warg opadają w dół. Poprawnie wykonany makijaż ust może optycznie powiększyć usta i sprawić, że będą one wyglądały na wydatniejsze. Kobiety po 50-tce powinni przestrzegać kilku wskazówek, dzięki którym ich makijaż ust będzie prezentował się obłędnie.

Boski trik na malowanie ust dla kobiet po 50-tce. Makijaż ust dla kobiet dojrzałych

Wraz z wiekiem nasza skóra staje się mnie elastyczna i coraz widoczniej oddziałuje na nią grawitacja. Strefa wokół ust często pokrywa się pajęczyną zmarszczek mimicznych, a kąciki warg opadają. Wyglądamy wtedy smutniej i starzej. Wiele kobiet po 50-tce unika malowanie ust. Boi się, że tego rodzaju makijaż jedynie uwydatni zmarszczki i suchość skóry. To nieprawda, usta warto podkreślać niezależnie od wieku. Jest jednak kilka zasad, które warto przestrzegać. 

Zobacz także: Wyjątkowa data 23.02.2023. Data magicznego lustra. To jest najpotężniejszy dzień w roku

Jak malować usta u kobiet po 50-tce? 

Stawiaj na sprawdzone kolory szminek

Unikaj ciemnych i chłodnych odcieni szminek. W ten sposób możesz podkreślić zmarszczki, a Twoja skóra będzie wydawała się bladsza. Stawiaj raczej na ciepłe tony, które nie podkreślają naczynek.  

Patrz na zęby

Jeżeli masz problem z zębami i nie chcesz, by szminka je podkreślała unikaj jasnych beży, fuksji oraz intensywnego różu. Te kolory mogą uwydatniać żółty odcień na zębach.  

Pamiętaj o pielęgnacji ust

Szminki i pomadki mogą wysuszać usta, dlatego też tak ważna jest ich pielęgnacja. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu i peelingowaniu ust.

Sonda
Makijaż dla kobiet po 50-tce. Lepiej podkreślić usta czy oczy?
Zapowiedź piątkowego wydania specjalnego
Nasi Partnerzy polecają