To najgorszy koszmar. Sen o mięsie oznacza ostrzeżenie. Sennik nie pozostawia złudzeń ale daje nadzieje

i

Autor: Pexels/Pixabay Według sennika, sen może być przestrogą i wskazówką na najbliższe dni

Jak zadbać o prawidłowy sen? Przez te nawyki się nie wysypiasz

2023-01-16 13:02

Jak zadbać o prawidłowy sen? Sen jest jednym z podstawowych elementów zdrowego trybu życia. W nocy nasz organizm nie tylko odpoczywa, ale również regenerują się komórki i mięśnie. Bez odpowiedniego snu ciężko jest utrzymać koncentrację, a nawet szczupłą sylwetę. Długotrwałe skutki złego spania mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Za prawidłowy sen odpowiada wiele czynników, także tych zewnętrznych znajdujących się w naszej sypialni.

Jakie czynniki wpływają na Twój sen? 

Podstawowe czynniki wpływające na zdrowy sen są raczej powszechnie znane. To między innymi unikanie objadania się przez spaniem czy nie korzystanie z telefonów i komputerów w łóżku. Równie ważna jest długość snu, zarówno zbyt krótki lub długi sen będzie negatywnie wpływał się na nasze samopoczucie. Jest także kilka mniej oczywistych czynników, które mogą decydować o jakości naszego spania. Należy do nich, między innymi dywan.

Zobacz także: Prosty rytuał na szczęście. Zrób, a nawet Blue Monday zamiast najgorszym, będzie najlepszym dniem w roku!

Wiele osób wyobrażając sobie idealną sypialnie wskaże, że powinien się w niej znaleźć miękki i przytulny dywan. Wydaje się, że "zanurzenie" stóp po wstaniu z łóżka w ciepłej tkaninie jest zbawienne dla naszego samopoczucie. Nic bardziej mylnego. Eksperci wskazują, że o wiele lepiej w sypialni sprawdzą się jedynie panele, parkiet czy podłoga drewniana. We wszelkiego rodzaju dywanach czy wykładzinach szybko zbierają się roztocza, a utrzymanie ich w czystości sprawia więcej trudności. Spanie w takich warunkach może wpłynąć na jakość snu, przyczynić się do rozwoju alergii, a rano będziemy budzić się z zatkanym nosem.

Warto również zadbać wieczorną suplementację. Polska marka HempKing kapsułki Good Sleep. -  Nasze kapsułki na sen są wyjątkowym połączeniem roślin i naturalnych substancji, które mają za zadanie ułatwić Ci zaśnięcie oraz sprawić, że łatwiej Ci będzie wdrożyć zdrowe nawyki i trzymać się higieny snu! Każda kapsułka zawiera standaryzowane ekstrakty o (wysokich wskaźnikach DER) z roślin o udowodnionym dobrym wpływie na jakość snu, zasypianie i uspokojenie - czytamy w opisie produkty na stronie. 

HempKing

i

Autor: Materiały prasowe HempKing
21-letni Damian z Bydgoszczy wymiata na lodowisku