Projektant ostro o sukniach ślubnych Polek. To jest brak szacunku do wiary katolickiej

i

Autor: Shutterstock

Ślub i wesele

Projektant oburzony sukniami ślubnymi Polek. " To brak szacunku do wiary". Chodzi o konkretny model sukni ślubnej

2023-05-09 14:59

Polski projektant zabrał głos w sprawie mody ślubnej. PLICH w rozmowie z mediami jasno wyraził swoją niechęć do odważnych sukien ślubnych. - To jest brak szacunku do wiary katolickiej - podkreślił i dodał, że odradza swoim klientkom jeden model sukien ślubnych i jeśli wizja przyszłej panny młodej nie będzie korelować z jego konserwatywnymi poglądami, to nie uszyje takiej kreacji.

Polski projektant krytykuje odważne suknie ślubne

Sezon ślubny wystartował. Wiele tegorocznych panien młodych wybór wymarzonej sukni ma już zapewne za sobą i teraz z niecierpliwością czekają na ten ważny dzień. Jakie suknie ślubne są modne w tym sezonie? Otóż to zawsze zależy od gustu kobiety. Od modeli w stylu boho, przez proste minimalistyczne kreacje, aż po suknie typu księżniczka. Jeden z polskich projektantów postanowił odnieść do do ślubnej mody, a dokładniej do jednego modelu sukni, którą upodobało sobie wiele panien młodych. 

- W modzie w kościele warto chociażby wziąć pod uwagę kreacje, jakie wybierają panny młode. W tej kwestii jestem dość konserwatywny i jeżeli u mnie dziewczyny zamawiają sobie suknie ślubne, to namawiam je do tego, żeby w przypadku ślubu kościelnego było to z szacunkiem do miejsca i religii. Kipiące seksem gorsety, zbyt głębokie dekolty i wszystko poodsłaniane to jest brak szacunku do wiary katolickiej. Niestety niektóre panny młode daleko galopują z tym tematem – powiedział PLICH w rozmowie z Newserią Lifestyle. - Każdy z nas oczekuje szacunku, więc jeżeli w czymś uczestniczy, to powinien też skupić się na tym, żeby szanować tę przestrzeń, w której coś się odbywa. A tym bardziej, jak jest to najważniejszy dzień w życiu, to wydaje mi się, że strój powinien być dopasowany do tego całego anturażu – dodał projektant.

PLICH w kwestii mody ślubnej ma konserwatywne poglądy i nie ukrywa, że byłby w stanie odmówić klientce, która przyszłaby do niego z projektem ekstrawaganckiej sukni. - Kobietom, które do mnie przychodzą zamówić sobie suknię ślubną, odpowiada moja wrażliwość, a ja zawsze powtarzam, że to tak jak z płótnem – jeżeli nie podpisuję się pod tym obrazem, to nie uszyję tego i nie wszyję swojej metki - mówi wprost w Newseria Lifestyle.

Modne suknie ślubne idealne do kościoła

Jakie kreacje zatem są odpowiednie do kościoła? Polski projektant uważa, że najlepszym wyborem są skromne suknie ślubne, które jego zdaniem wcale nie ustępują wyglądem tym bardziej odkrytym. - Ostatnio szyłem suknię ślubną, była ołówkowa, skromna, długa do ziemi i miała tylko delikatnie odsłonięte ramiona. Była piękna i bardzo kobieca - wyznał PLICH.

Targi Ślubne 2022 w Bydgoszczy
Sonda
Zgadzasz się z opinią projektanta?