Sposoby na cellulit. Jak się pozbyć skórki pomarańczowej?

2022-05-23 10:42
krem na cellulit
Autor: Dmytro Flisak/Shutterstock.com

Cellulit to mały, podstępny potworek, z którym musi mierzyć się wiele kobiet. Skłonności do "pomarańczowej skórki" zależą od wielu czynników, takich jak wiek, waga czy nawet genetyka. Jeśli marzysz o gładkiej, jędrniejszej skórze ciała i zmniejszeniu widoczności cellulitu zacznij od regularnego szczotkowania. Tylko tyle. Gwarantujemy, że będziesz mile zaskoczona!

Szczotkowanie ciała na sucho ma długie tradycje. W Ajurwedzie jest znane jako garshana. Piękno tej techniki polega na tym, że uzyskanie efektu wzmocnienia skóry wymaga bardzo niewiele narzędzi i wysiłku. A miłośnicy ajurwedyjskich praktyk urodowych przekonują, że przy regularnym szczotkowaniu na sucho (dwa do czterech razy w tygodniu) skóra jest dużo gładsza i jędrniejsza a cellulit mniej widoczny. Co więcej, sugerują, że skóra jest mocniejsza, bardziej odporna na podrażnienia. Ma też zdrowy, ładny odcień. Można to przypisać poprawie przepływu limfatycznego, stymulacji przepływu krwi w skórze i tkankach miękkich oraz delikatnym, ale jednak rozbijaniu tkanki tłuszczowej.

Zobacz także: Te kwiaty przynoszą pecha - lepiej nie mieć ich w domu. Dopasuj rośliny do swojego charakteru

Poza widocznymi korzyściami z tego swoistego polerowania skóry (usuwasz martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia) – ta praktyka jest według Ajurwedy również pomocna w przywracaniu równowagi emocjonalnej. Jak to możliwe? Stymulując układ limfatyczny, pomagamy organizmowi pozbyć się szybciej toksyn, rozluźniamy mięśnie i skórę, a co za tym idzie łagodzimy stres.

Jak szczotkować ciało?

Przede wszystkim masujemy się ruchami kolistymi, okrężnymi – zawsze w górę. Od stóp aż po szyję. Oczywiście omijamy miejsca podrażnione czy ze stanami zapalnymi. Szczotkujemy ciało przed kąpielą lub prysznicem i natychmiast po wytarciu ręcznikiem mokrej skóry, nakładamy na nią sporo balsamu nawilżającego. Jeśli masz bardzo delikatną skórę, zacznij od szczotkowania na mokro – jest dużo łagodniejsze.

Pielęgnację zewnętrzną warto wspomagać mądrą suplementacją

Medilâge anti-cellulite na cellulit to formuła, która dzięki połączeniu opatentowanych składników – Dimpless® i  Sinetrol® Xpure C1 – prowadzi do redukcji cellulitu oraz wspiera utratę wagi. Bazuje on na liofilizowanym koncentracie soku z francuskiej odmiany melona kantalupa (Dimpless®). To pierwsza podawana doustnie substancja z klinicznie udowodnioną skutecznością działania na cellulit. Ma opatentowany proces pozyskania i proces powlekania, co sprawia, że jest w pełni chroniony w drodze do komórki i w 100% bioaktywny

Z kolei Medilâge métabolisme to preparat bazuje na Sinetrol® Xpure C1, czyli opatentowanym składniku wytwarzanym z  soku, skórki i nasion pomarańczy, grejpfrutów oraz guarany. W skrócie jego działanie przestawia nasz metabolizm na pozyskiwanie energii ze zgromadzonego zapasu tłuszczów, co przekłada się na spadek masy ciała i redukcję wagi.

Medilâge anti-cellulite na cellulit
Autor: Materiały prasowe Medilâge anti-cellulite na cellulit
Medilâge métabolisme
Autor: Materiały prasowe Medilâge métabolisme
Spłonęło ponad 50 hektarów lasów i traw. Z ogniem walczyło 60 zastępów straży pożarnej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE