Egipt last minute, all inclusive – TUI i Rainbow. Sprawdzamy, gdzie jest najtaniej

2021-03-29 14:00 AM.
Egipt Kair - Giza Ogólny widok piramidy
Autor: Shutterstock Egipt Kair - Giza Ogólny widok piramidy

Egipt last minute w formule all inclusive, to nawet w pandemii wyjazdowy hit wśród Polaków. Podczas, gdy w kraju hotele i inne obiekty turystyczne są zamknięte rodacy spragnieni wyjazdów szukają wytchnienia za granicą. „Egipt last minute, all inclusive, najtaniej”, to jedno z najpopularniejszych zapytań przed świętami. Ile kosztuje Wielkanoc 2021 pod palmami w Egipcie? Porównujemy ceny w popularnych biurach podroży - TUi i Rainbow.

Egipt last minute w formule all inclusive, a dokładniej Hurghada, Szarm el-Szejk i Marsa Alam od lat cieszą się ogromnym powodzeniem wśród polskich turystów. Przed wybuchem pandemii popularne biura podroży umieściły ten kraj w pierwszej piątce najchętniej wybieranych miejsc na wakacje w 2020 roku. Gwarancja pogody i niska cena sprawiają, że wielu Polaków - także zimą - woli wygrzewać się w słońcu, niż spędzać czas na stokach narciarskich.Kolejny lockdown i zamknięte hotele w Polsce, to dla wielu dodatkowy powód, by wybrać się na zagraniczne wiosenne wakacje. Mimo, że pandemia koronawirusa nie słabnie, a władze apelują o zaprzestanie podróży, także zagranicznych, to wielu rodaków wciąż poszukuje tanich wczasów za granicą. Egipt jest jednym z najczęściej wyszukiwanych kierunków. Sprawdzamy najtańsze opcje last minute w formule all inclusive w Tui i Rainbow.

ZOBACZ TEŻ:  Wielkanoc 2021. Wielkanocne zwyczaje w Polsce

Egipt last minute w formule all inclusive – biuro podróży TUI

Wielkanoc 2021 w Egipcie z biurem podróży TUI, to koszt od 2850 złotych za osobę. Jednak w tej cenie jest aż 14 noclegów, w czterogwiazdkowym hotelu, w Hurghadzie w opcji al inclusive. To najtańsza oferta last minute od 1 kwietnia – wylot z Katowic. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na tak długi urlop biuro oferuje również tygodniowe wczasy w Egipcie. Tyle, że dużo droższe. Za tygodniowy pobyt w Hurghadzie, w czterogwiazdkowym hotelu, w formule all inclusive trzeba liczyć się z wydatkiem od 3 073 złotych za osobę. To najtańsza taka oferta last minute od 1 kwietnia – wylot z Katowic. Jeśli zdecydujemy się na lot z Warszawy trzeba doliczyć jeszcze 390 złotych.

Egipt last minute w formule all inclusive – biuro podróży Rainbow

Biuro podróży Rainbow nie ma w swojej ofercie wczasów w Egipcie w wielkanocnym terminie. Egipt last minute z tym biurem można rezerwować od 8 kwietnia. Za osiem noclegów w czterogwiazdkowym hotelu w Hurghadzie w formule all inclusive zapłacimy od 2420 złotych za osobę. Wylot z Warszawy. Jednak jeśli zdecydujemy się zaczekać i na tygodniowe wczasy w Egipcie wybierzemy się trochę później – 15 kwietnia - możemy zaoszczędzić. Najtańsza oferta z wylotem z Warszawy i lądowaniem w Hurghadzie, to 1830 złotych za osiem noclegów formule all inclusive za osobę.

Wiosna zagościła w Bydgoszczy. Kwiaty rosną już w Ogrodzie Botanicznym UKW

Koronawirus w Egipcie

Z uwagi na pandemię koronawirusa władze Egiptu wprowadziły nowe warunki wjazdowe dla turystów. Do 30 kwietnia 2021 roku nie będzie opłaty wizowej ( 25 dolarów za osobę), ale potrzebny jest test PCR na COVID-19, przetłumaczony na język angielski lub język arabski. Badanie powinno być przeprowadzone 72 godziny przed planowanym wjazdem do Egiptu. Można też wykonać test po przylocie na lotniskach w Hurghadzie, Marsa Alam, Sharm el Sheikh lub Tabie - koszt to 30 dolarów czyli około 120 złotych. Trzeba się jednak liczyć z izolacją do momentu uzyskania wyniku i kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego. Ponadto wszystkie działania turystyczne w Egipcie objęte są 50 proc. obłożeniem - wycieczki, muzea, hotele. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych oraz środkach transportu. W restauracjach i kawiarniach (czynnych do północy) obowiązuje limit 50 proc. zajętych miejsc.

Najnowsze