Wakacje 2021 - Grecja. Aktualne zasady wjazdu dla turystów

Grecja - obostrzenia od 15 maja.  Jakie restrykcje obowiązują turystów na wakacje 2021?
Autor: Michelle Raponi/Pixabay Grecja - obostrzenia od 15 maja. Jakie restrykcje obowiązują turystów na wakacje 2021?/ Fot. Santorini

Grecja wakacje 2021 rozpoczęła już 15 maja od tego dnia czeka na zagranicznych turystów. Otwarte są już plaże, w tym miesiącu ruszą też muzea i kina plenerowe. Ci, dla których Grecja, to kierunek na wakacje 2021, muszą pamiętać, że nie wszystkie restrykcje zostaną zniesione. Wręcz przeciwnie pojawią się nowe. Te dotyczące muzyki w restauracjach mogą zaskoczyć. Jakie obostrzenia dla turystów obowiżaują? Czy żeby wjechać do Grecji potrzebny jest test na COVID - 19? Kogo obowiązuje kwarantanna? Wyjaśniamy.

Grecja od dawna przygotowuje się na przyjęcia zagranicznych turystów na wakacje 2021. Już 19 kwietnia zniosła obowiązkową kwarantannę dla przyjezdnych z Unii Europejskiej, Nowej Zelandii, Australii, Korei Południowej, Tajlandii, Rwandy, Singapuru, USA, Wielkiej Brytanii, Izraela, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od 15 maja otwarte są wszystkie lotniska i muzea, nie będzie ograniczeń w poruszaniu się pomiędzy regionami. Działalność wznowiły bary, restauracje, hotele i campingi. W Grecji wciąż trzeba będzie nosić maseczki – nie tylko w pomieszczeniach ale i na ulicach. Nie będzie to jednak konieczne na plaży. Co zaskakujące, w restauracjach i barach nie będzie można puszczać muzyki. Ma to powstrzymać gości przed śpiewaniem i podnoszeniem głosu, a tym samym zmniejszyć ryzyko emisji koronawirusa. Zakaz ma obowiązywać przynajmniej przez cały maj. Jakie obostrzenia obowiązują turystów przyjeżdżających do Grecji od 15 maja? Jakie są zasady wjazdu do kraju?

ZOBACZ TEŻ: TUI i Rainbow last minute na wczasy w Turcji, Egipcie i Grecji. Jest taniej niż w Polsce!

Wakacje 2021. Grecja zasady wjazdu do kraju

Jak pisaliśmy wyżej zanim Grecja podjęła decyzję o całkowitym odmrożeniu branży turystycznej, najpierw zniesiono obowiązkową kwarantannę po przyjeździe do kraju. Przywilej dotyczy jednak tylko osób, które są w pełni zaszczepione, przechorowały już Covid-19 lub uzyskały negatywny wynik testu na koronawirusa nie wcześniej niż 72 godziny przed lotem. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (z jednym wyjątkiem), w tym dzieci powyżej 5. roku życia. Zaszczepieni nie muszą mieć ze sobą negatywnego wyniku testu. Jednak trzeba pokazać zaświadczcie, które powinno zawierać: imię i nazwisko, nazwę szczepionki, daty podania dawek oraz oznaczenie wystawcy szczepienia. Powinno być wystawione w j. angielskim i/lub greckim. Nadal trzeba wypełniać formularz lokalizacyjny - Passenger Locator Form – z danymi kontaktowymi. Na granicy przeprowadzane są także wyrywkowe testy.

Wakacje 2021 – Grecja. Zasady na plaży, powrót imprez plenerowych

Greckie plaże są otwarte od 8 maja. Parasole i leżaki muszą być ustawione w odległości co najmniej czterech metrów od siebie. Sprzęty muszą być dodatkowo regularnie dezynfekowane. Pracownicy barów plażowych mają być poddawani cyklicznym testom na COVID- 19. Od 21 maja w Grecji ponownie otwarte zostaną kina plenerowe. Od 28 maja będzie można organizować wydarzenia kulturalne na żywo oraz pokazy na świeżym powietrzu -tylko z miejscami siedzącymi.

Stypendystka z Łodzi stworzy audioprzewodnik po Piotrkowskiej!
Najnowsze