Majówka 2021 za granicą. Gdzie można jechać bez testów i szczepień?

Majówka za granicą 2021. Gdzie można jechać bez testów i szczepień?
Autor: Jan Vašek/Pixabay Majówka za granicą 2021. Gdzie można jechać bez testów i szczepień?

Majówka za granicą to dla Polaków jedyna opcja jeśli chcą długi majowy weekend spędzić z dala od domu. Rząd już zapowiedział, że hotele pozostaną zamknięte przynajmniej do 3 maja 2021 roku. Wraz z ogłoszeniem restrykcji w Polsce wzrosło zainteresowanie podróżami za granicę. Polacy szukają miejsc, w których wypoczną bez dodatkowych obostrzeń. Mimo pandemii, są kraje także w Europie, które wpuszczają turystów z Polski bez ograniczeń. Gdzie można jechać na majówkę za granicę bez testów, szczepień oraz kwarantanny?

Wczesna wiosna, a szczególnie długi majowy weekend od lat jest dla Polaków okazją do wyjazdu, który pozwoli naładować baterie po zimie. Majówka za granicą to hit w 2021 roku i jedyna szansa na dłuży wyjazd. Mimo zamkniętych hoteli w kraju rodacy nie zamierzają zostawać w domach. Z raportu opublikowanego przez European Travel Commission, Polacy są jedną z pięciu europejskich nacji, które w obecnej sytuacji szybko chcą powrócić do podróżowania. Aż 79,2 proc. zamierza podróżować w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Kolejno w rankingu znaleźli się Włosi (63,7 proc), Austriacy (56,6 proc), Niemcy (56,3 proc) oraz Holendrzy (55,8 proc). Jak podaje esky.pl pandemia i ograniczenia z nią związane nie powstrzymują tych, którzy są spragnieni wypoczynku i podróży. W tym roku największym zainteresowaniem naszych rodaków cieszy się Hiszpania. Najczęściej wyszukiwane loty? Do Barcelony, Alicante, Malagi oraz na Majorkę.

ZOBACZ TEŻ: Majówka 2021. Hotele będą zamknięte, ale tu można legalnie zarezerwować nocleg w Polsce

Imponujące tempo wzrostu rezerwacji do Hiszpanii nie jest dla nas zaskoczeniem. Kraj ten wymaga od podróżujących jedynie negatywnego wyniku testu na koronawirusa – akceptowane są zarówno testy PCR, jak i szybkie oraz tanie testy antygenowe. Co więcej, linie lotnicze już teraz kuszą Klientów tanimi biletami lotniczymi. Ceny lotów do Hiszpanii na maj zaczynają się od niecałych 150 zł w obie strony – komentuje Deniz Rymkiewicz, Rzecznik prasowy w eSky.pl.

Hiszpania wymaga testów, na miejscu wciąż jest sporo ograniczeń. Mnóstwo osób, które chcą spędzić długi majowy weekend za granicą szuka jednak miejsc, w których można wypocząć bez kwarantanny i testów. Wśród celebrytów królują Zanzibar, Dominikana oraz Meksyk. O ile nie ma żadnych ograniczeń przy wjeździe do tych krajów, to są to kierunki drogie dla przeciętnego Kowalskiego – promocyjne ceny zaczynają się od 4 – 4,5 tysiąca za osobę. W dodatku jeśli mamy do dyspozycji 3-4 dni wolnego większość czasu spędzimy w podróży. Okazuje się jednak, że są kraje, które wpuszczają Polaków bez kwarantanny, szczepień, a nawet bez testów.

Majówka za granicą. Gdzie w Europie nie trzeba testów?

Majówka za granicą bez testów, szczepień i kwarantanny w dodatku w Europie? Tak, są takie państwa. Bez żadnych problemów Polacy mogą pojechać do Albanii i Macedonii Północnej. Oba kraje przywróciły ruch turystyczny i nie oczekują żadnych zaświadczeń. Jednak bez względu na kierunek, który wybierzemy decydując się na majówkę za granicą trzeba pamiętać, że powrót będzie miał konsekwencje. Nawet jeśli nic złego nam się nie przytrafi i spędzimy wspaniały urlop, to według obowiązujących przepisów, po powrocie do kraju czeka nas obowiązkowa kwarantanna, chyba, że okażemy na granicy negatywny wynik testu na koronawirusa. To dotyczy wracających ze strefy Schengen (Albania i Macedonia Północna do niej nie należą).Wynik testu nie może być starszy niż 48 godzin. Po powrocie z krajów z spoza Schengen test trzeba będzie zrobić na lotnisku w Polsce. 

Pierwsze oznaki wiosny w Arboretum w Bolestraszycach
Najnowsze