Maseczki na plaży i w górach obowiązkowe! Nowe przepisy wchodzą w życie

2021-03-31 15:42 Julia Lindi
Hiszpania wprowadza obowiązek noszenia maseczek na plaży/ zdjęcie poglądowe
Autor: Shutterstock Hiszpania wprowadza obowiązek noszenia maseczek na plaży/ zdjęcie poglądowe

„Ten sezon wakacyjny znowu stracony” - tak nowe obostrzenia komentują na forach zbulwersowani Polacy. Od 31 marca Hiszpania zaostrza przepisy dotyczące ochrony przed COVID-19. Od środy noszenie maseczek jest obowiązkowe także na zewnątrz oraz we wszystkich miejscach publicznych. Również na plażach i w górach.

Hiszpania wprowadziła obowiązek noszenia masek ochronnych w maju 2020 roku. Jednak do tej pory trzeba było to robić jedynie w miejscach, w których nie było możliwości zachowania co najmniej 1,5 m dystansu. Od środy 31 marca obowiązują nowe przepisy. Maski trzeba zakładać w każdym miejscu publicznym także na plaży i w górach. - "Osoby od szóstego roku życia mają obowiązek noszenia masek na ulicach, w przestrzeniach zewnętrznych oraz w każdej zamkniętej przestrzeni, która jest publicznie dostępna" - czytamy na rządowej stronie.

ZOBACZ TEŻ: Wielkanoc 2021. Niedziela Palmowa i inne wielkanocne zwyczaje w Polsce

Hiszpania. Kary za brak maseczek

Według nowych przepisów zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa będą osoby chore z problemami z oddychaniem. Maseczek nie muszą zakładać także osoby niepełnosprawne, którym zdjęcie lub założenie maski mogłoby sprawiać trudności, a także osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu. Za nieprzestrzeganie nowych zasad grozi kara grzywny - nawet do 100 euro (ok. 465 złotych).

Polacy w Hiszpanii: „Ten sezon wakacyjny znowu stracony”

Informacje o nowych przepisach poruszyły Polaków mieszkających w Hiszpanii, jak i tych, którzy zamierzają przyjechać do tego kraju na wakacje. Na popularnych forach internetowych zawrzało.

- Ludzie jeżdżą w góry i na spacer i na piknik. Do spacerowiczów nikt się nie przyczepi, ale do tych innych już mogą. Tutejsza policja jest nieprzewidywalna.

- No to na pewno pomoże branży turystycznej niech jeszcze coś wymyślą i ten sezon wakacyjny znowu stracony...

- No nic. Trzeba będzie ewentualnie zmienić Teneryfę na inny kierunek

- Terrorysci hiszpańscy - czytamy w komentarzach pod postem z informacją o nowych obostrzeniach na facebookowej grupie "Polacy na Canarach".

Wiosna zawitała do Parku Oliwskiego
Najnowsze