Pełnia Różowego Księżyca

i

Autor: Pixabay Pełnia Księżyca październik 2021

"Pełnia Różowego Księżyca" 2021. Superpełnia już w tym tygodniu! Gdzie oglądać?

2021-04-26 13:09

"Pełnia Różowego Księżyca" to wyjątkowe zjawisko dla miłośników obserwacji nieba. Pełnia Księżyca w kwietniu to pierwsza wiosenna superpełnia! Nasz Srebrny Glob w całej okazałości będzie widoczny pod koniec kwietnia. Kiedy jest Pełnia Różowego Księżyca 2021? Czy Księżyc będzie miał różową barwę? Gdzie i jak oglądać Sperksiężyc w kwietniu?

"Pełnia Różowego Księżyca" nazywana jest także "Pełnią Kiełkującej Trawy", "Jajeczną" lub "Rybną". Swoją najpopularniejszą nazwę zawdzięcza rdzennym Amerykanom i odnosi się do kwitnących kwiatów z Ameryki Północnej. Zatem jeśli wydaje ci się, że tego dnia ziemski satelita zabarwi się na różowo, to nic bardziej mylnego. Jednak i tak możesz liczyć na spektakularny widok. Pełnia Księżyca w kwietniu będzie pierwszą wiosenną i pierwszą w 2021 roku superpełnią.

ZOBACZ TEŻ: Pełnia Księżyca. Tego nie rób w trakcie pełni, bo pożałujesz

Superksiężyc 2021. Kiedy jest Pełnia Różowego Księżyca w kwietniu?

"Pełnia Różowego Księżyca" 2021 będzie widoczna we wtorek 27 kwietnia. Superksiężyc w całej okazałości będzie można obserwować dokładnie o godzinie 5:31. Jak pisaliśmy wyżej będziemy mieli do czynienia z pierwszą superpełnią w tym roku. "Superksiężyc" oznacza, że Srebrny Glob znajdzie się najbliżej Ziemi, dzięki czemu będzie wydawał się znacznie większy. Kolejny "Superksięzyc"będzie można obserwować w maju.

Pełnia Różowego Księżyca 2021 – gdzie oglądać Superksiężyc w kwietniu

"Pełnia Różowego Księżyca" 2021 będzie jedną z najbardziej okazałych  w tym roku i przy dobrej pogodzie oraz bezchmurnym niebie będzie widoczna gołym okiem z każdego miejsca w Polsce. Do obserwacji "Superksiężyca", który pojawi się na niebie 27 kwietnia nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt. Jednak jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia najlepiej obserwować Księżyc za miastem, z terenów wolnych od sztucznego światła. Teleskop, lornetka i dobry aparat mogą pomóc w uzyskaniu dobrego rezultatu.

PSYCHOTEST. Kim byłeś w poprzednim wcieleniu?

Pytanie 1 z 9
Twoja ulubiona epoka historyczna to?
Wrocławskie fontanny znów działają