Wakacje 2021 nad Bałtykiem

i

Autor: Shutterstock TOP 10 miejsc na wakacje 2021 w Polsce nad morzem i w górach. Wiemy, gdzie jest najtaniej

TOP 10 miejsc na wakacje 2021 w Polsce nad morzem i w górach. Wiemy, gdzie jest najtaniej

2021-04-29 13:55

Wakacje 2021 w Polsce to nadzieja dla mocno poturbowanej przez pandemię branży turystycznej. Hotelarze i właściciele pensjonatów po straconej majówce (hotele zamknięte do 8 maja) liczą, że odrobią straty latem. Polacy chcą spędzić urlop w kraju, głównie nad morzem, ale chętnych na górskie wędrówki też nie brakuje. Ile kosztuje nocleg w najpopularniejszych miejscowościach? Gdzie wakacje 2021 będą najtańsze? Oto TOP 10 najchętniej wybieranych miejsc na urlop w Polsce.

Wakacje 2021 rozpoczną się 25 czerwca i potrwają tradycyjnie do 31 sierpnia. Choć termin wydaje się jeszcze bardzo odległy, to Polacy już myślą o letnim wypoczynku. Szczególnie, że tegoroczna majówka upłynie pod znakiem pandemicznych restrykcji. Luzowanie obostrzeń w branży turystycznej rozpocznie się dopiero po długim weekendzie majowym. Hotele i inne obiekty noclegowe będą otwarte dopiero od 8 maja. Spragnieni wypoczynku planują urlopy i rezerwują terminy na wakacje 2021. Wolnych miejsc jest coraz mniej. Które miejscowości cieszą się największa popularnością, jakie są ceny noclegów i gdzie jest najtaniej?

ZOBACZ TEŻ: Martwy wieloryb u wybrzeży Bałtyku. Nie zbliżajcie się, może eksplodować!

Wakacje 2021 w Polsce. TOP 10 najpopularniejszych miejscowego

Ci, którzy zostawiają planowanie urlopu na ostatnia chwilę mogą mieć problem. Wakacje 2021 w Polsce cieszą się duża popularnością. Pula wolnych noclegów na lato szybko maleje. - „Wiosną zmieniły się nasze zainteresowania – jeszcze w styczniu informowaliśmy, że wakacyjne preferencje turystów podzielone są pomiędzy miejscowości z południa i z północy kraju. W tej chwili większość zapytań o wolne terminy kierowana jest do kurortów nad morzem. Zatem w roku 2021 Polacy szykują się na wakacje nad Bałtykiem - informuje Kamila Micuła z portalu „Nocownie.pl”. W tym roku największym zainteresowaniem cieczy się Sarbinowo. Trafia tam prawie 2 procent wszystkich zapytań.

„Wydaje się, że turyści docenili rodzinny charakter tej miejscowości, która nawet w szczycie sezonu pozostaje spokojnym letniskiem. Jeżeli komuś zabraknie rozrywki, w każdej chwili może pojechać do Mielna, znajdującego się tylko 7 kilometrów dalej” - mówi Micuła.

Kolejne w rankingu są: Łeba, Władysławowo,Mielno, Zakopane, Ustronie Morskie, Ustka, Pobierowo, Jastarnia i Karwia. W TOP 10 najpopularniejszych miejsc na wakacje 2021 tylko Zakopane wyłamuje się z nadmorskich preferencji użytkowników portalu. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nad Bałtykiem będą tłumy. Tym bardziej, że ceny noclegów nie wydają się wygórowane. Gdzie będzie najtaniej?

Wakacje 2021 w Polsce ceny nad morzem i w górach

W tym roku największą popularnością cieszą się domku letniskowe. Szczególnie wśród turystów, którzy wyjeżdżają  w kilkuosobowych grupach  - z rodziną lub znajomymi. Podstawa jest tutaj bezpieczeństwo ale i cena. taki domek można wynająć już od 200 złotych za dobę. Jakie są ceny noclegów w poszczególnych miejscowościach?  Jak podaje portal "Nocowanie.pl" średni koszt noclegu w Sarbinowie wynosi 45 zł od osoby, natomiast w Łebie 57 zł. W Karwi i Władysławowie 49 zł. W lipcu i sierpniu średnia cena noclegu w Mielnie wynosi 56 zł, w Zakopanem 58 zł, w Ustroniu Morskim 52 zł, a w Ustce 55 zł. Najdroższej jest w Pobierowie i Jastarni, gdzie średnia cena za jedną osobę wynosi odpowiednio 61 zł oraz 63 zł.

Bałtyk z przymrużeniem oka. Sprawdź, ile wiesz o polskim morzu!

Pytanie 1 z 7
Najważniejszy element wyposażenia plażowicza nad Bałtykiem to:
Majówka na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna kontrole nad jeziorami