Jak myć panele bez smug?

i

Autor: Shutterstock Jak myć panele bez smug?

Czysta podłoga

Boski trik na lśniące panele podłogowe. Dodaj to do wody i umyj podłogę. Już nigdy nie zobaczysz na niej smug. Będą czyste na błysk

2022-12-06 14:10

Szukasz sposobu na mycie paneli podłogowych bez smug? Przedświąteczne porządki top najlepszy czas, aby wypróbować nieznane dotąd triki na czystą podłogę. Jak zatem myć panele podłogowe, aby były czyste i lśniące? Wystarczy dodać do wody kilka kropel tego produktu i wymyć roztworze podłogi w mieszkaniu, a już nigdy nie zobaczysz na nich smug ani zacieków.

Czym myć panele podłogowe, aby były czyste i bez smug?

Mycie paneli podłogowych może okazać się prawdziwą zmorą. Często używając zwykłego mopa na panelach laminowanych zostają smugi i zacieki z wody. W efekcie podłoga staje się matowa i traci swój połysk. Czym najlepiej myć panele podłogowe, aby nie było na nich smug? W pierwszej kolejności należy dokładnie odkurzyć podłogi, aby usunąć z nich kurz, okruszki i paprochy. Ważny jest także sposób mycia paneli - należy to robić zgodnie z kierunkiem ułożenia desek.  Duże plamy lub zabrudzenia warto wcześniej usunąć punktowo, ponieważ wielokrotne przecieranie podłogi mopem sprawi, że będzie bardzo mokra i pozostaną na niej zacieki z wody. Jednym z najlepszych sposobów na mycie paneli bez smug jest zastosowanie specjalnych płynów lub mopa parowego. Jednak warto również skorzystać z domowych sposobów na mycie paneli, dzięki którym odzyskają one blask i czystość.

Nieziemsko dobry sposób na mycie paneli octem. Będą czyste i lśniące

Jednym z najlepszych płynów do mycia paneli jest ocet. Ten tani płyn ma wszechstronne zastosowanie nie tylko w kuchni, ale też podczas porządków. Ocet ma doskonałe właściwości czyszczące, dezynfekujące, a do tego nadaje powierzchniom blasku. Jak myć panele octem? Wystarczy wlać do 5 litrów wody około 5 łyżek octu i tym roztworem umyć podłogi. Pamiętaj o dokładnym wyżymaniu mopa, aby nie pozostawił zacieków. Panele będą błyszczeć z czystości.

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Jak samodzielnie wybielić podłogę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają